W Tarnobrzegu sprawdzali swoją ortografię

Prawie sto osób wzięło udział w IV Miejskim Dyktandzie dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Tradycyjnie bohaterem tekstu przygotowanego przez panie: Justynę Uchańską–Stasiak, Karolinę Kochańczyk-Sieroń i Marię Pałkus, był Jędrzej, który w tym roku oddawał się wspomnieniom.

– Jędrzej znajduje stary, pożółkły list z wakacji na Rzeszowszczyźnie. Czytając go wraca wspomnieniami do swoich letnich przygód – mówiła jedna z autorek dyktanda.

Po zakończeniu dyktanda, wszyscy piszący zgodnie przyznali, że tegoroczny tekst był trudny i mógł przyprawić o ból głowy. Po skrupulatnym sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję konkursową, przyznano nagrody i dyplomy zwycięzcom.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Monika Stępińska. Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się Katarzyna Powierża. Natomiast wśród uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z tekstem najlepiej uporała się Aleksandra Szypuła. Tytuł mistrza kaligrafii trafił do Agaty Rosy.

W dyktandzie wzięli udział także dyrektorzy tarnobrzeskich placówek oświatowych. Tegoroczną edycję wygrał Paweł Paradowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. – Jestem zdumiony i ogromnie się cieszę. To bardzo fajny konkurs, podczas którego można sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności – mówił.

Dyktando odbyło w się w ramach „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Towarzyszyła mu konferencja naukowa pt.: „Aby język giętki…”. Celem akcji jest propagowanie języka ojczystego oraz zasad pisowni poprawnej polszczyzny.
info: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content