W podziękowaniu dla animatorów i beneficjentów – Gala „Lokalne Inicjatywy 2013” (fotoreportaż)

I Gala „Lokalne Inicjatywy 2013” zorganizowana przez Fundację Fundusz Lokalny SMK oraz Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski odbyła się w minioną sobotę w w Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim. Podczas Gali podsumowano m.in. ubiegłoroczną, siódmą edycję lokalnej edycji Programu „Działaj Lokalnie”, w której uczestniczyło 13 organizacji dofinansowanych przez Ośrodek Działaj Lokalnie Zbydniów.

W wystąpieniu adresowanym do beneficjentów Programu Burmistrz MiG Baranów Sandomierski Jacek Hynowski podkreślił znaczenie lokalnych inicjatyw na małe społeczności i podziękował realizatorom projektów za pracę i pomysłowość. Każdy z beneficjentów uhonorowany został pamiątkowym certyfikatem uczestnictwa.

W podziękowaniu za współpracę, Zarząd Fundacji wręczył również certyfikaty uczestnictwa swoim samorządowym partnerom to jest gminie: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Pysznica i Zaleszany oraz organizacjom współpracującymi z beneficjentami podczas realizacji Programu. Podziękowania trafiły również do członków Młodzieżowej Rady Miejskiej Baranowa Sandomierskiego, która włączyła się w realizację programu „Działaj Lokalnie” na terenie gminy Baranów Sandomierski.

Punktem kulminacyjnym imprezy było ogłoszenie wyników I edycji fundacyjnego Konkursu „Inicjatywa. Innowacja. Integracja.”, w którym udział wzięło aż 15 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu działania Fundacji.

Główna nagroda – 1000 PLN na kontynuowanie inicjatywy powędrowała do Stowarzyszenia Sandomierski Szlak Jabłkowy za inicjatywę „Gospodarstwa winiarskie na Sandomierskim Szlaku Jabłkowym”, natomiast drugie i trzecie miejsca ex aequo, nagrodzone bonami 250 PLN, zajęły kolejno Młodzieżowa Grupa Działania z Samborca, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu – Koło nr 33 w Sandomierzu oraz Świetlica Środowiskowa w Dzierdziówce gm. Zaleszany.

Gala była jednak nie tylko podsumowaniem działań Fundacji oraz ODL Zbydniów, ale także uroczystym otwarciem następnej, ósmej już edycji Programu Działaj Lokalnie. Prezes Zarządu FFL SMK Stanisław Baska zachęcał laureatów, beneficjentów, przedstawicieli gmin i innych gości, obecnych na sali, do działania na rzecz dobra wspólnego oraz rozwoju lokalnej społeczności.

W słowach zamykających Galę, Prezes Fundacji FFL SMK wskazał, iż Gala „Lokalne inicjatywy 2013”, będąca rocznym podsumowaniem drugiego kluczowego programu fundacyjnego jest też podziękowaniem dla wszystkich blisko 30 osób i instytucji wspierających na co dzień Fundację w realizacji jej zadań statutowych.

źródło: Fundacja Fundusz Lokalny SMK Zaleszany
foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x