Już dziś koncert zespołu Farben Lehre w Tarnobrzegu

Już w piątek 8 marca w ramach trasy promującej ostatnie wydawnictwo  pt.”Achtung 2012″, zespół Farben Lehre zagra koncert w tarnobrzeskim pubie „Końca Nie Widać”. Jako support wystąpi formacja Strzał w Głowę. Bilety w cenie 20/25 zł.

Punkty przedsprzedaży:
Pub „Końca Nie Widać”, ul.Sandomierska 1,
Kebab „Poczekalnia”, ul.Sandomierska 1,
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2,
Sklep z Alkoholami „100% Alkohol”, ul.Sienkiewicza 12

FARBEN LEHRE
powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 9 płyt studyjnych: „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, „Snukraina”, „Ferajna”, koncertowa „Samo życie”, dwa dvd: „Przystanek Woodstock 2006”, „Punky Reggae live 2008” oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie w latach 1987-94 (laureat 1990) oraz w 2006 roku, Hunterfest (2006, 2008), Nie zabijaj (2005-06), Basowiszcza (2007), Slavske-Rock-Fest (Ukraina 2007-08), Auxerre (Francja 2002), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja 2003-04), Berlinie (1996, 2006, 2008), Kijowie, Lwowie (Ukraina 2007), Dublinie (Irlandia 2007) oraz Wiedniu (Austria 2009). Zagrał dużą trasę koncertową we Włoszech (Mediolan, Padwa, Genua, Wenecja, czy Bergamo 1998), dwukrotnie był gościem prestiżowego Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie (2001, 2003), a oprócz tego często pojawiał się w Niemczech (odwiedzając, m.in. Monachium, Hamburg, Magdeburg, Cottbus czy Zittau). W latach: 1996, 2004 i 2006 grupa zaprezentowała się na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla ponad stutysięcznej widowni.

Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Oi Polloi, Dritte Wahl, Rasta Knast, Krays, Paranoid Visions, Ine Kafe czy Smola a Hrusky. W ostatnich 5 latach FL zagrało blisko 500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich zespołów…

Od 2004 roku FARBEN LEHRE jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. W październiku 2009 miała miejsce premiera kolejnej studyjnej płyty, zatytułowanej „Ferajna”, wydana przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys. Na jesieni 2011 zespół zagrał trzymiesięczną trasę koncertową w ramach swojego 25-lecia. Ponadto ukazał się również jubileuszowy podwójny album CD „Best of the Best” oraz druga w karierze płyta winylowa, pod tym samym tytułem. 17 września 2011 na płockiej plaży nad Wisłą odbył się duży plenerowy koncert z udziałem 11 zespołów, będący godnym podsumowaniem ćwierćwiecza istnienia FARBEN LEHRE. Od początku 2012 roku muzycy pracowali nad materiałem na swoją kolejną płytę, zatytułowaną złowieszczo „Achtung 2012”. Album ukazał się 11 września 2012. Jesienią br zespół wyruszył w dużą promocyjną trasę, na którą złożyło się 40 klubowych koncertów w całym kraju.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Achtung 2012”, „Anioły i demony”, „Corrida”, „Egoiści”, „Erato”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Judasz”, „Kolory”, „Kontrasty”, „Matura”, „Pogodna”, „Pozytywka”, „Rozkołysanka”, „Spodnie z GS-u”, „Terrorystan”, „Zagadka” czy „Zapamiętaj”.

SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Adam Mikołajewski – perkusja

STRZAŁ W GŁOWĘ
to formacja założona w 2012 roku przez młodych doświadczonych artystów działających aktywnie na sandomierskiej i tarnobrzeskiej scenie muzycznej. Grupę tworzą obecnie Jacek „Dżek” Magda (wokal), Paweł „Dżimi” Lipa (gitara), Bartek „Kiljan” Kiljański (bas) oraz Marcin „Martinez” Majczak (bębny). Od samego początku zespół postawił na granie dynamicznej i konkretnej muzyki bez zbędnych kompromisów. Przez kilka wcześniejszych lat wspólnego grania udało się wypracować oryginalne brzmienie oparte na mocnej sekcji rytmicznej z melodyjną gitarą solową.

Zespół szeroko czerpie z muzycznej tradycji rocka, funku, grunge’u oraz pustynnych kapel stonerowych, z kolei teksty pisane w ojczystym języku poruszają tematykę bliską każdemu człowiekowi.
W grudniu 2012 roku grupa zarejestrowała w kieleckiej Bazie Zbożowej kilka utworów, które w marcu bieżącego roku ujrzą światło dzienne jako pierwsze materialnie wydane demo tego kolektywu. W międzyczasie trwają również prace nad wideoklipem do zgłoszonego do Hard Rock Rising singla zatytułowanego „Morderca”.

Jednym z większych dotychczasowych osiągnięć „Strzału” jest zakwalifikowanie się do finałowego etapu kieleckiego przeglądu zespołów rockowych „sHemat”, dzięki czemu w kwietniu zespół nawiąże współpracę z uznanym polskim gitarzystą Markiem Radulim. Oprócz występu w krakowskiej bitwie kapel, grupa ma w planach liczne koncerty w rejonie województwa świętokrzyskiego i nie tylko, w maju zaś z kolei zawita do stolicy gdzie wystąpi przed rzeszami studentów podczas juwenaliów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zespół przeszedł eliminacje międzynarodowego przeglądu Hard Rock Rising i w związku z tym zagrał w kolejnym etapie w Krakowskim Hard Rock Cafe.

video: Anna Pomierczyk

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content