Dziesięciogodzinny system opieki, nowoczesne metody nauczania, zajęcia również dla maluchów w wieku 2-3 lat – Niepubliczne Przedszkole w Zakrzowie zaprasza (fotoreportaż)

Niepubliczne Przedszkole w os. Zakrzów w 2013 roku obchodzi 13-tą rocznicę powstania. Do czerwca 2012r. pracowało w systemie 5 godzinnym, natomiast od września rozpoczęło działalność w systemie dziesięciogodzinnym. Sprawiła to chęć wyjścia naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy placówkę tego typu potrzebowali od zaraz.

Wydłużenie czasu pracy przedszkola spowodowało zatrudnienie dodatkowej wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz stworzyło możliwość wprowadzenia szerokiej gamy zajęć dodatkowych, jak gimnastyka korekcyjna, rytmika,język angielski, religia, logopedia oraz jako nowość dogoterapia.

Domowa atmosfera ,śniadanko przynoszone z domu i pyszne obiadki przygotowywane przez firmę cateringową sprawiły, że chcemy ogłosić się światu i zaoferować swoje cele dydaktyczne szerszej rzeszy przedszkolaków.

KLUB MALUCHA DLA DZIECI W WIEKU 2-3 LAT

W związku z tym od września reorganizujemy placówkę, która oprócz przedszkola „Bociania Kraina” otwiera Klub Malucha „Bociankowo” dla dzieci od 2 do 3 lat. Nazwy naszych placówek pochodzą od bocianiego gniazda znajdującego się na terenie przedszkolnego ogrodu. To do niego, każdej wiosny przylatuje bociania para aby w nim stworzyć własne przedszkole i na swój sposób wychowywać i uczyć bocianich przedszkolaków.

NOWATORSKA METODA NAUCZANIA

Jako pierwsze i jedyne w okolicy przedszkole od września 2013 roku wprowadzamy nowatorską metodę nauczania jaką jest glottodydaktyka opracowanej przez prof. Bronisława Rocławskiego. Twórca metody uważa, że zabawy dydaktyczne przygotowujące dzieci do nauki czytania i pisania, można prowadzić już w najmłodszej grupie przedszkolnej.

Nauka czytania i pisania oparta na tej metodzie ma na celu kształcenie wszystkich funkcji będących niezbędnymi w tym złożonym procesie. Zakłada się tutaj holistyczne, tj. całościowe spojrzenie na dziecko, gdyż każde ma własny, indywidualny rytm i tempo rozwoju, dlatego powinno być traktowane w tym zakresie indywidualnie, gdyż indywidualnie przebiega rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny.

Opracowana jest w taki sposób, że okres potrzebny na przygotowanie dziecka do nauki ma na celu dążenie do osiągnięcia przez dziecko jak najwyższego poziomu sprawności analizatora słuchowego, wzrokowego i kinestetyczno-ruchowego, rozwijanie orientacji przestrzennej.

Pracując z dzieckiem metodą „glottodydaktyczną”, już od przedszkola można zapewnić mu osiągniecie sukcesu w szkole i karierze pozaszkolnej, która w najwyższym stopniu zależy od wyników w nauce czytania i pisania.

Jakie są podstawowe zasady tej metody?

I zasada – wyjście od języka mówionego, a nie pisanego, czyli takiego z jakim styka się dziecko już od narodzin i jaki jest mu najbliższy,
II zasada – świadome wprowadzenie zabaw doskonalących mowę już od najmłodszej grupy przedszkolnej,
III zasada – maksymalne wydłużenie czasu na przygotowanie do czytania i pisania i skrócenie do minimum czasu opanowywania płynnego pisania i sprawnego czytania ze zrozumieniem.

W metodzie glottodydaktycznej ćwiczymy równocześnie umiejętność syntezy wyrazów ( łączenia sylab i głosek w wyraz ), wprowadzamy nowe głoski i łączymy je z wzorem graficznym oraz „badamy” poznane głoski (czy są długie czy krótkie, dźwięczne czy bezdźwięczne), rozwijamy sprawność manualną poprzez pracę z książeczkami Tymichowej, usprawniamy aparat mowy dzieci poprzez rozliczne zabawy.

Posiadamy wiele pomocy usprawniających i uatrakcyjniających zajęcia – jak np. dywaniki literowe, klocki LOGO. Same klocki LOGO można wykorzystać w rozmaity sposób, zaczynając od zabaw konstrukcyjnych, jak z każdymi innymi klockami. Jednak tutaj dzieci od początku obcują z wzorami liter, oswajają się z nimi i szybciej zapamiętują.


Zapraszamy do zapisów na rok 2013/2014

kontakt : Niepubliczne Przedszkole w os Zakrzów
ul. Przemysłowa 1 39-400 Tarnobrzeg tel. 784086391

foto: Piotr Morawski
artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content