Tarnobrzeg: Powołano sztab kryzysowy

Prezydent Miasta zwołał dzisiaj w trybie nagłym posiedzenie sztabu kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, prezesi tarnobrzeskich spółdzielni mieszkaniowych, a także przedstawiciele spółki .A.S.A., która odpowiada za odśnieżanie miasta.

Jak zapewniał Tadeusz Szabarkiewicz, pełnomocnik ds. nadzoru spółki .A.S.A., obecnie na ulicach Tarnobrzega pracują wszystkie jednostki, jakimi tylko dysponuje spółka. – Uruchomiliśmy także sprzęt od firmy zewnętrznej, z którą mamy podpisaną umowę współpracy. Dodatkowo ściągnęliśmy do Tarnobrzega specjalistyczny sprzęt, m. in. wyrównywarkę. Do pracy zostali także skierowani wszyscy pracownicy fizyczny, którzy zajmują się dodatkowo odśnieżaniem chodników – mówił Szabarkiewicz.

Według służb najgorsza sytuacja panuje na osiedlach wiejskich, a także na Przywiślu, gdzie lżejszy sprzęt firmy .A.S.A. nie dał rady odśnieżyć dróg. – Od firmy .A.S.A. wymagam, aby zmobilizowała wszystkie swoje służby, bo inaczej znów posypią się kary. Zwracam także szczególną uwagę na odśnieżanie chodników, przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Podczas spotkania Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej, zwrócił także uwagę, w szczególności prezesów spółdzielni mieszkaniowych, na usuwanie „czap” tworzących się na dachach budynków.

info: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
davey
10 lat temu

A Mastalerz tylko smsy klepie.Wszędzie,gdzie go tylko zobaczę to bawi się komórką.Co za człowiek…

tbg93
10 lat temu

Niestety w dalszym ciągu nie da się chodzić po tarnobrzeskich chodnikach. Ilość śniegu sięga dużo ponad kostki. To chyba jednak coś jest nie tak ?

tbg93
10 lat temu

Też to zauważyłem. Zero kultury i szacunku do innych przez naszego el presidente … Ciągle nos w komórce, na każdym zebraniu/imprezie.

figa
10 lat temu

zabawne 🙂 Jakby ten sztab złapał za łopaty to by odśnieżył parę przystanków a tak to kicha

vfcv
10 lat temu

sztab powołany chyba tylko, żeby wziąć jakąś premię, zima odejdzie sama, a obecni na zdjęciu wmówią nam jak że to oni przyczynili się do poprawy warunków. Szok

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content