Mechanicy Shanty zagrali w Sandomierzu (zdjęcia oraz video)

Koncert zespołu Mechanicy Shanty odbył się w minioną sobotę w Sandomierzu, w ramach obchodów Dnia Św. Patryka. Organizatorami koncertu byli Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.

Licznie zgromadzona publiczność reprezentująca szeroki przedział wiekowy od lat 3 do 70, mogła usłyszeć przede wszystkim piosenki żeglarskie, ale także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass oraz country.  Podczas koncertu artyści przypomnieli wiele żeglarskich przebojów, takich jak: „Dziki włóczęga”, „Żegluj”, „Maui”, „Green Horn”, „Irlandzki wędrowiec”, „Denis Land”, „Hiszpanka z Callao”, „Herzogin Cecille” oraz „Sześć błota stóp….”, które wraz z muzykami śpiewała świetnie bawiąca się publiczność. Muzycy kilkakrotnie bisowali, po koncercie zaś chętnie rozmawiali z publicznością i rozdawali autografy, zapowiadając, iż rozpoczęli pracę nad nową płytą, która być może ukarze się jeszcze w tym roku.

W Sandomierzu wystąpili: Henryk Czekała wokal (Bytom), Jacek Ledworowski gitara basowa , wokal (Bydgoszcz), Michał Karczewski banjo (Warszawa), Lech Klupś gitara akustyczna , wokal (Leszno), Andrzej Bernat akordeon, wokal (Sanok).

tekst oraz video: Piotr Chmiel


foto: Karolina Krysa

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Xyron
11 lat temu

to teraz pokazujecie co sie działo w sando jak nikogo nie bylo? tyle osób to co to jest. jak bylo whu…. to cisza, bo co metal był? co nadwisla24.pl sie skomercjalizowal? a mailem was za dobry portal, i nawet fajna nuta byla!

wiedzący
11 lat temu

Nie robcie sobie jaj!!!
Czy to rzetelnosc???!!! czy moze zwykla propaganda, jak mozecie klamac?!
Na tej popijawie zespol gral w innym skladzie, nawet tego nie „zauwazyliscie”?

Latonya
9 lat temu

Asking questions are in fact fastidious thing if youu are not understanding anything totally, but this piece
of wriiting gives leasant understanding yet.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content