„Jaskinia Hałasu” tarnobrzeżanina Wojciecha Lisa będzie wydana również w Ameryce Południowej

Książka „Jaskinia Hałasu”, której współautorem jest Tarnobrzeżanin Wojciech Lis zostanie przetłumaczona na język hiszpański. Jej tłumaczeniem zajmuje się pochodząca z Gdańska Marzena Miotk, od 12 lat mieszkająca w Hiszpanii.

„Jaskinia Hałasu”, to pierwsza w Polsce publikacja na temat rodzimej, podziemnej sceny heavy metalowej. Autorami książki, którą we wrześniu 2012 roku wydało poznańskie wydawnictwo Kagra, są Wojciech Lis z Tarnobrzega i Tomasz Godlewski pochodzący z Warszawy. Warto dodać, że ogólnopolski miesięcznik Metal Hammer, najstarszy magazyn branżowy w Polsce piszący o Heavy Metalu, publikuje w najnowszym, kwietniowym numerze rozmowę z Wojciechem Lisem.

Zapytany o trwające prace nad tłumaczeniem książki W. Lis, mówi: – Docierały do nas sygnały od osób z Ameryki Południowej zainteresowanych treścią książki, a przy okazji wyrażających chęć pomocy przy jej dystrybucji na terenie Chile oraz Peru. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom tamtejszych sympatyków polskiej sceny metalowej. Każdy, kto słucha Heavy Metalu wie, jak oddanymi fanami tej stylistyki są południowo-amerykańscy słuchacze. Dlatego też ukłon w ich stronę. Jest szansa, że pod koniec 2014 roku południowo-amerykańscy fani czytać będą książkę „La Caverna Detonante”, co oznacza „Jaskinia Hałasu” – wyjaśnia Lis.

Na dzień dzisiejszy „Jaskinia Hałasu” dostępna jest dla Polaków mieszkających na terenie USA i Kanady, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. W Polsce książkę można kupić w wielu sklepach internetowych (m.in. Księgarni Wydawnictwa Naukowego PWN czy jednej z największych w Polsce wytwórni muzycznych Mystic Production), a także w części salonów prasowych MediaMarkt oraz Empik.

Książką zainteresowały się także niektóre Biblioteki Uniwersyteckie w Polsce np. w Toruniu i Łodzi, które uznały, że warto mieć te publikację w swoich zbiorach, jako pozycję traktującą o niezależnych ruchach społecznych przełomu lat 80 i 90-tych XX wieku.

Krzysztof Grausz szef poznańskiego Wydawnictwa Kagra, mówi: – Książka cały czas się sprzedaje. Jest wielce prawdopodobne, że w 2013 roku pierwszy nakład „Jaskini Hałasu” zostanie wyprzedany.

Cały czas trwa także akcja promocyjna „Jaskini Hałasu”. M.in. na facebookowym profilu Wojciecha Lisa można znaleźć zdjęcia osób polecających książkę. Fotografie wykonali najznamienitsi wykonawcy heavy metalowi w Polsce m.in. Grzegorz Kupczyk, wokalista zespołów TURBO i CETI, odznaczony w listopadzie ub. roku Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego za wybitny wkład w kulturę narodową. A ponadto Piotr Wiwczarek – lider najstarszej i doskonale znanej na całym świecie olsztyńskiej death metalowej grupy VADER.

W akcje włączyło się także wielu dziennikarzy, w tym Zbigniew Zegler –szef muzyczny Programu I Polskiego Radia, Jarosław Giers – prowadzący w Antyradiu jedną z najpopularniejszych w Polsce audycji pt. Rzeźnia, traktującej o muzyce metalowej czy Krzysztof Brankowski, były dziennikarz Radiowej Trójki i Programu II Polskiego Radia. Na zdjęciach rozpoznamy wiele innych osób, jak np. Damiana Ukeje zwycięzcę I edycji programu telewizyjnego The Voice Of Poland.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malmsteen
11 lat temu

Kupczyk !! 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content