Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne podsumowało swoją działalność (zdjęcia oraz video)

Jubileuszowe spotkanie z okazji 5 – lecia działalności Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego odbyło się w minioną sobotę. Podczas spotkania podsumowano działalność Towarzystwa i przyznano wyróżnienia najbardziej aktywnym członkom TTF.

– Przez te pięć lat mieliśmy stały konkurs na zdjęcie miesiąca który dał nam przegląd osób fotografujących w mieście – mówił podczas spotkania Stanisław Szlęzak prezes TTF. – Swoje prace prezentowało ponad 200 osób, zostało ich kilkanaście. Jest to tzw. trzon, to są zawodowcy, którzy oprócz sprzętu i dobrego oka mają wizję autora która jest niezbędna w fotografii artystycznej do której dążymy – dodał.

Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Burczy, Mariola Gadowska, Małgorzata Witoń, Piotr Czepiel, Tadeusz Gadawski, Ryszard Grela, Paweł Matyka, Mirosław Mietła, Tomasz Młyniec, Piotr Morawski, Józef Myjak, Bogdan Myśliwiec, Rafał Rozmus, Andrzej Skoczkowski, Sławomir Stępak, Marek Żak, Stanisław Szlęzak.

Prezes ogłosił również otwarcie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego: Przydrożne Znaki Wiary – „Świątki, krzyże i kapliczki przydrożne”. TTF organizuje również cykliczny konkurs otwarty dla wszystkich fotografujących: „Fotografia tygodnia”. Zdjęcia (podpisane: imię i nazwisko, dłuższy bok: min. 850 pikseli) można przesyłać na adres poczty Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego:  ttf@onet.pl

Do 12 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej czynna jest wystawa prezentująca zdjęcia członków TTP z okresu 5 lat działalności. Dominują prace laureatów konkursu na „zdjęcie miesiąca” organizowanego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Poziom artystyczny zdjęć jest różny, tak jak przygotowanie edukacyjne ich autorów. Dominuje przyroda, a więc: las, ptaki, chrząszcze i owady. Nie brakuje także krajobrazów górskich, co świadczy o coraz lepszym przygotowaniu technicznym i wrażliwości fotografujących.

foto&video: Piotr Morawski

foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cb
7 lat temu

Oj czas na dietkę panie prezydencie!!!

Viking
7 lat temu

Może warto by wzorem dużych ośrodków zorganizować w Tarnobrzegu plener fotograficzny „WENUS”! Mamy piękną okolicę wyposażoną w zabytki gdzie modelki wypadły by idealnie.

d
6 lat temu

„Rób pan motyle, rób pan komary, szerszenie” sztuka na kilogramy…wiadomo już dlaczego fotografika leży w tym kraju, to przez właśnie takie zakony starych pryków o mentalności dzieciaczków (w sumie to demencja) focących mleczyki aspirujących do formalnego obwieszczenia ich drugimi Hartwigami 🙂 To sam jest w Sandomierzu i sądzę że w większości miast.

fotograf
1 rok temu

do d: fotografia to coś pięknego. Nie jest ważne jakim się tematem zajmuje fotografujący, ważne, że potrafi przekazać przy fotografii co czuje, jak temat widzi i to potrafi przekazać oglądającym. Fotografia to uchwycenie chwili. Niepowtarzalnej. gwarantuję, że nie ma takiej drugiej. Masz prymitywne myślenie o fotografujących i fotografii.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x