Dwa medale tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk wraz z innymi zawodnikami Reprezentacji Polski uczestniczyli w dniach 19-24 marca w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch – Lignano Master Open 2013. W swym pierwszym występie w tym roku rywalizując z zawodnikami z całego świata nasi zawodnicy wywalczyli w turnieju drużynowym dwa brązowe medale.

Drużyna Polska wózkarzy w klasie startowej 4, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka w rozgrywkach grupowych pokonali 3:0 drużynę włoską i 3:2 drużynę turecko/rumuńską oraz ulegli drużynie słowackiej 2:3.
Z grupy wyszli na drugim miejscu, w półfinale trafili na drużynę z Turcji Abdullah Özturk/Nesim Turan, której ulegli 0:3.
Karolina Pęk w turnieju drużynowym w klasie startowej łączonej 8-10 wraz z Małgorzatą Jankowską w rozgrywkach grupowych pokonały po 3:0 drużynę Holandii, Niemiec i Rosję 2.
Z grupy wyszły na pierwszym miejscu, w półfinale jednak uległy 1:3 drużynie Rosji 1, Inna Karmaeva/Olga Gorshkaleva.

To kolejne medale zdobyte dla Tarnobrzega i Polski przez trójkę tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy na stałe zadomowili się w Reprezentacji Polski.
W tym roku min. czeka ich najważniejsza impreza tego sezonu Mistrzostwa Europy, które odbędą się również we Włoszech.

foto&info: Rajmund Zięba/IKS Jezioro Tarnobrzeg