W gminie Baranów Sandomierski pomagają ptakom (zdjęcia oraz video HD)

130 budek lęgowych oraz 1000 krzewów i drzew umieszczonych zostanie na terenach kilku szkół gminy Baranów Sandomierski. Celem akcji jest ochrona bioróżnorodności i gatunków ptaków występujących na terenie gminy, poprzez zapewnienie im miejsc lęgowych i dostępu do pożywienia.

Budki lęgowe umieszczane na drzewach to pierwszy etap akcji, kolejnym będzie sadzenie remiz jagodajnych czyli drzew i krzewów owocowych, stanowiących naturalne pożywienie i miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków.

– Dzieci bardzo cieszą się z tej akcji, jedna z dziewczynek nawet już zapowiedziała, że zakłada zeszyt i będzie spisywała pod każdą budką jakie gatunki ptaszków tam przylatują – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 Magdalena Kucharska, nauczycielka przyrody w szkole podstawowej w Durdach, która włączyła się do projektu.

Budki są różnej wielkości, w zależności od przewidywanych mieszkańców. – Od sikor, przez szpaki, kawki aż po te nasze największe czyli sowy, które mam nadzieję również zainteresują się naszymi budkami –wyjaśnia NW24 Janusz Wepsięć, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim. – Budki do drzew przytwierdzają strażacy, natomiast sadzeniem zajmą się już dzieci – dodaje.

Projekt o wartości ok.11 tys. zł, współfinansowany jest w 70% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content