Tarnobrzeg: Zatrzymany podejrzany o napady na kobiety

Policjanci ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o rozboje. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci od kilku miesięcy pracowali nad sprawą rozbojów. Dwa przypadki popełnionych przestępstw miały miejsce na początku stycznia 2013 roku. Jak ustalili policjanci napastnik atakował przypadkowo napotkane kobiety, które w godzinach popołudniowych przechodziły ulicą Kopernika w Tarnobrzegu. Na pierwszą ofiarę mężczyzna wybrał młodą kobietę, która po godzinie 17, wracała do domu. Napastnik zaatakował kobietę uderzając ją w tył głowy, następnie usiłował wyrwać jej torebkę. Pokrzywdzona przewróciła się na trawnik lecz nie puściła swojej torebki, przy tym cały czas wzywała pomocy. Sprawca groził kobiecie lecz ta z całej siły broniła swojej torebki. Spłoszony napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia napastnik pojawił się ponownie na tej ulicy. Tym razem zaatakował starszą kobietę, która z zakupami szła w kierunku osiedla. Sprawca wyrwał kobiecie torebkę, w której były dwa telefony komórkowe, gotówka w kwocie 500 złotych i dokumenty. Napastnik zabrał łup i uciekł z miejsca zdarzenia. Obie kobiety powiadomiły Policję.

Funkcjonariusze przystąpili do ustalenia okoliczności tych zdarzeń oraz poszukiwania napastnika. Prowadząc czynności w tej sprawie ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 22-letni mężczyzna, notowany wcześniej przez Policję. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x