Tarnobrzeg: Kolejne zatrzymania w WORD

Trzy kolejne osoby zatrzymali policjanci w trakcie śledztwa dotyczącego grupy zajmującej się nielegalnym procederem łapownictwa związanego ze zdobywaniem prawa jazdy. W tej sprawie zatrzymanych zostało ośmiu egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i pięciu instruktorów szkół nauki jazdy z województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Według ustaleń policji trzej zatrzymani mężczyźni powołując się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu pośredniczyli w załatwieniu prawa jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Zatrzymani są mieszkańcami powiatów sandomierskiego, staszowskiego i biłgorajskiego.

W tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzorująca śledztwo zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach 1 i 2 tys. złotych.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fifi
10 lat temu

To ze we wsi Tarnobrzeg mozna zdawac egzamin na prawo jazdy od poczatku bylo wielka porazka i nieporozumieniem.Miescina wielkosci Tarnobrzega co najwyzej moze miec wiecej biedronek a nie powazne instytucje i duze hipermarkety .A WORD to powinien byc w najwiekszych osrodkach miejskich wojewodztwa Takich jak Rzeszow,Przemysl,Stalowa Wola czy Mielec a nie na wsiach takich jak Tarnobrzeg.Gdyby nie Gierek i dawne wojewodztwo to bylaby wiocha z 10 tys mieszkancow a i tak dzis ma zaledwie lacznie z wioskami ktore zajmoja 80 % terenu 48 tys mieszkancow wiec w normalnych warunkach administracyjnych nie mieliby wiesniaki z Tranobrzega nawet prezydenta tylko burmistrza.Tak jak np. w Nisku czy Bilgoraju.

Piech
10 lat temu

Wiesniak to cie robił, fifi ty pajacu !

celownik
10 lat temu

Fifi to nie jest news na temat powinien być w Tarnobrzegu Word czy nie. Tylko o korupcji dla której nie ma znaczenia czy to małe czy duże miasto czy wioska.
Przeczytaj może raz jeszcze ?
Komentarz z wyrażając się Twoim językiem – „zupełnie z dupy”.
Czy to dobrze ze jest Word w Tarnobrzegu czy nie to zupełnie inny temat, jestem z Tarnobrzega i swoja droga nie jestem zadowolony z tego ze nie można sie „przecisnąć” przez L-ki w ciągu dnia przez miasto, tu się zgodzę 🙂 niech jeżdzą po większych miastach gdzie maja więcej kilometrów dróg.

ruta
10 lat temu

A jeszcze ktoś tam pracuje czy wszyscy są umoczeni!

Stan
10 lat temu

Też się zgadzam z fifi, że TBG to wieś jakich mało. Gdyby nie siarka wcześniej, a teraz zakłady w strefie ekonomicznej to by tam było dalej pole z burakami…a gdzie sie robi strefy? Na największych zadupiach gdzie jest największe bezrobocie i najwięcej desperatów. Zresztą o czym tu gadać. Polska to chory kraj z bandą debili u władzy. No i jest jak jest. W łape biorą wszędzie gdzie sie da. Na Ukrainie i u Rusków jest jeszcze większa korupcja bo i większa bieda.

bida
10 lat temu

A KTO JEST ZADOWOLONY Z FAKTU ZE ELKI BLOKUJA TBG,NA PEWNO NIE KIEROWCY,NIESTETY KORUPCJA I ZATRZYMANIA W WORDZIE. NIE POPRAWIA PLYNNOSCI RUCHU W TBG A WIELE JEST TU DO ZROBIENIA,SYGNALIZACJE NA STARYCH X POPRAWIC BO KREW ZALEWA JAK MOZNA JECHAC A JEST CZERWONE…

miro
10 lat temu

W piątek Sejm uchwalił ustawę, która pozwala przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. A i B w czterdziestu miastach prezydenckich. Prawo musi jeszcze przyjąć Senat i podpisać prezydent. O lokalizacji nowych samodzielnych WORD-ów będą decydować marszałkowie, Marszałkowie uzyskają możliwość tworzenia punktów egzaminacyjnych na kategorie AM, A1, A2, A, B1 oraz B we wszystkich miastach prezydenckich nie tylko tych zaś posiadających prawa powiatu. Praw powiatu nie mają takie duże miasta jak Inowrocław, Głogów, Stalowa Wola czy Ełk, dlatego mieszkańcy tych miast nie mogą zdawać u siebie egzaminu, w przeciwieństwie do mieszkańców dużo mniejszych miast takich jak Tarnobrzeg, Krosno, czy Sieradz. W opinii wnioskodawcy projektu Krzysztofa Brejzy (PO) ustawa jest korzystna dla mieszkańców ok. czterdziestu miast, które zyskają możliwość zdawania egzaminów, a zwłaszcza dla ludzi młodych oraz dla tych, dla których prawo jazdy jest atutem i niezbędnym dokumentem na rynku pracy. – Uchwalona dziś ustawa była drugim podejściem do umożliwienia rozszerzenia kręgu miast, w których przeprowadza się egzamin – pierwszy projekt został zablokowany w Sejmie poprzedniej kadencji przez dyrektorów ośrodków ruchu drogowego zrzeszonych w Krajowym Związku Dyrektorów WORD – informuje Magdalena Łośko z Biura Poselskiego Krzysztofa Brejzy. Ustawa może doprowadzić do spadku cen kursów nauki jazdy – nie potrzebne będą już jazdy… Czytaj więcej »

do fifi
10 lat temu

co Cie boli zakompleksiony wieśniaku z wsi pławo? 🙂

miro
10 lat temu

Czy ja kogos obrazilem????Nie rozumie tej reakcji.Przeciez to tylko fakty.Zwyczajna prawda.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content