Tarnobrzeg: Unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej

Unieważniono wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu. Wczoraj ogłoszono, że od pierwszego czerwca miejską komunikację będzie obsługiwać firma POLKAR z Krakowa, kiedy jednak drugi oferent, PMKS zgłosił wątpliwości dotyczące referencji konkurenta, tarnobrzeski magistrat unieważnił wcześniejszy wybór.

– Przetarg nie jest unieważniony, po wnikliwej analizie w naszym przekonaniu jest rzecz do wyjaśnienia, jest tylko ocena unieważniona, to oznacza przetarg jest ważny, oferty niezmiennie są dwie i jeszcze kilka dni potrwa sprawdzenie tych ofert tak aby ani jedna ani druga firma nie mogły się skarżyć – powiedział NW24 Norbert Mastalerz

– PMKS podniósł jeszcze jedną wątpliwość, dotyczącą referencji firmy postanowiliśmy, że kilka dni nas nie zbawi w tej sytuacji, pochylimy się jeszcze raz nad dokumentami, najważniejsze jest to że przetarg nie został unieważniony, po prostu został unieważniony tylko i wyłącznie wybór najkorzystniejszej oferty i powrót do analizy i oceny – tłumaczy NW24 Wojciech Malicki, dyrektor Kancelarii Prezydenta Tarnobrzega. – Prawo zamówień publicznych jest zobowiązujące i to że my jesteśmy mniejszościowym udziałowcem firmy PMKS nie ma tutaj żadnego znaczenia, każda firma ma takie same szanse na zwycięstwo a stosunki własnościowe są sprawą zupełnie drugorzędną, wartość udziałów miasta w PMKS to ok. miliona złotych – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content