Zespół Maleo Reggae Rockers zagrał w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Wiele pozytywnych wibracji towarzyszyło piątkowemu koncertowi zespołu Maleo Reggae Rockers w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać. Muzycy, będący w doskonałej formie zaprezentowali set złożony ze starych kawałków oraz nowych, które ukażą się na najnowszym krążku zespołu.

Przed ekipą Darka Malejonka zagrała Ziemia Kanaan – zespół rodem ze Stalowej Woli, który promował wydany w ubiegłym roku trzeci album „Katarynka”.

Organizatorem koncertu był Klaudiusz Wolski, ze Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego „Bohema”. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował prezydent Tarnobrzega.

video (fragmenty koncertu oraz rozmowy z Darkiem Malejonkiem, i członkami zespołu Ziemia Kanaan) – Agnieszka Nycz

W trakcie koncertu, z inicjatywy Klaudiusza Wolskiego – organizatora wydarzenia, odbyła się zbiórka pieniędzy dla czworonożnych podopiecznych „Ogrodu Świętego Franciszka”. O problemach z jakimi borykają się jedyni w Tarnobrzegu opiekunowie bezpańskich psów i kotów rozmawialiśmy z Agnieszką Wilamowską z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt. „Ogród” utrzymuje się głównie z funduszy zebranych z 1% oraz zbiórek pieniędzy i darów przekazywanych przez „ludzi dobrej woli”. Czasami tarnobrzeski magistrat na którym spoczywa obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami, przekazuje fundusze na funkcjonowanie placówki, jednak jak mówi Agnieszka Wilamowska, „są to nieregularne dotacje o które za każdym razem trzeba prosić, wręcz błagać”.

Fundusze to nie jedyny problem, z jakim borykają się opiekunowie bezdomnych zwierząt. – Miasto Tarnobrzeg postanowiło ponownie przejść nad problemem bezdomności zwierząt „na odwal się”. W Tarnobrzegu nie ma zwierząt bezdomnych, te które są pod opieką TSPZ nie istnieją, pomimo tego, iż dwa razy dziennie chodzą na spacery – nikt ich nie widzi (…) Dzisiaj po raz kolejny i przez kolejny Zarząd Miasta osoby opiekujące się zwierzętami bezdomnymi zostały wprowadzone w błąd. Rozmowy z prezydentem miasta dotyczące tymczasowego miejsca przetrzymywania zwierząt prowadziły jedynie do uchwalenia programu zapobiegania bezdomności zwierząt. Znowu okazało się, że obietnice to tylko forma „spławiania” nas i odsyłania do Rady Osiedli – całość artykułu dostępna tutaj

Dzięki działalności ośrodka bezdomne psy i koty nie są usypianie, jak to dzieje się w niektórych gminach, lecz znajdowane są dla nich nowe domy – szczegóły w materiale video.


foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content