Szczypiorniści Wisły Sandomierz przegrywają z Chrzanowem (fotoreportaż oraz video)

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych Wisła Sandomierz przegrała z MTS Chrzanów. Mimo porażki z trzecią drużyną w tabeli, Wiślacy nie stracili pozycji wicelidera, gwarantującej udział w walce o awans do I ligi.

Od pierwszego gwizdka sędziego licznie zgromadzona w sandomierskiej hali MOSiR publiczność oglądała bardzo zacięte spotkanie. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż dwie bramki, którą rywalom udało się niwelować, stąd wynik do przerwy 19:19. Po zmianie stron sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie, dopiero w ostatnich piętnastu minutach, goście wykorzystując kary nałożone na szczypiornistów Wisły wyszli na prowadzenie 23:26. Wiślacy byli bardzo blisko doprowadzenia do końcowego remisu, na 25 sekund przed końcem mieli jeszcze piłkę, jednak rzut świetnie spisującego się w tym meczu Marcina Ogrodnika został zablokowany. W ostatniej akcji meczu szczypiorniści z Chrzanowa wywalczyli jeszcze rzut karny z którego zdobyli bramkę, odnosząc ostatecznie dwubramkowe zwycięstwo.

– Szkoda że nie udało się wygrać, mieliśmy duże ciśnienie aby wygrać. Walki i zaangażowania nam nie zabrakło niestety zawiodła nasza skuteczność, mieliśmy kilka bardzo dobrych pozycji oraz sytuacji sam na sam w których nie zdobywaliśmy bramek. Myślę że to zadecydowało o naszej przegranej – komentował trener Wisły Adam Węgrzynowski. – Teraz czeka nas mecz z Wandą Kraków również na własnym parkiecie, musimy się odbudować bo sporo zdrowia kosztowało nas dzisiejsze spotkanie. Trzeba wszystko zrobić aby wyjść na to spotkanie z dobrym psychicznym nastawieniem – dodał.

Do końca rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki, podopieczni trenera Adama Węgrzynowskiego mają na koncie 29 punktów, piłkarze ręczni z Chrzanowa o trzy mniej. W przedostatnim meczu rundy zasadniczej Wisła rozegra mecz z dziesiątą w tabeli Wandą Kraków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia, w Sandomierzu, początek godz.18.

SPR Wisła Sandomierz – MTS Chrzanów 32:24 (19:19)

Wisła: Skowron, Wójcik – Ogrodnik 10, Kucharczak 6, Dusak 4, Białkowski 4, Kutek 3, Sadecki 2, Pawelczyk 2, Guz 1, Gach, Szklarski, Dybis, Teterycz, Werstler, Zieliński

źródło: SPR Wisła Sandomierz