W Sandomierzu wyłoniono mistrzów ergometru wioślarskiego (zdjęcia)

IV Otwarte Mistrzostwa Sandomierza na ergometrze wioślarskim „ Sandomierskie Wiosła 2013” odbyły się w minioną niedzielę na obiekcie Miejskiego Stadionu Sportowego. Mistrzostwa rozegrane zostały w kategoriach: sandomierskie szkoły średnie oraz w kategorii OPEN: kat. I Seniorzy ( 21-35 r. ż) oraz kat. II Weterani ( pow.35 r. ż.).

W zmaganiach w kategorii szkół średnich uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN w Sandomierzu. Dystans dla uczestników wynosił: 1000m (mężczyźni) oraz 500m (kobiety).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zdobywcom miejsc I-III wręczone zostały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W Mistrzostwach sandomierskich szkół średnich kobiet- dystans 500 m na podium znalazły się:

1.Magdalena Laskowska – 1:58,1
2.Monika Śledź – 2:07,2
3.Martyna Statuch – 2:11,3

W Mistrzostwach sandomierskich szkół średnich mężczyzn- dystans 1000 m zwyciężyli:

1.Marcin Paszkiewicz – 3:23,4
2.Karol Koziarz – 3:37,5
3.Dominik Kostrzewa – 3:44,4

Mistrzostwa Sandomierza w kategorii OPEN- dystans 1000 m- mężczyźni- kategoria senior