Apel policji w sprawie korupcji w WORD w Tarnobrzegu – zgłoś się sam, unikniesz kary

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prowadzą śledztwo w sprawie korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze ustalają dalszych świadków przestępstwa.

Jak ustalili policjanci, wiele osób zdających egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego mogło wręczać łapówki osobom pośredniczącym w załatwieniu pomyślnego zaliczenia egzaminu.

Osoby, które wręczyły lub obiecały wręczyć korzyść majątkową podlegają karze za przestępstwo określone w art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Mogą oni jednak skorzystać z przywileju uniknięcia odpowiedzialności karnej pod warunkiem, że wręczona przez nich korzyść majątkowa lub obietnica wręczenia korzyści majątkowej została przyjęta i powiadomią Policję lub prokuraturę o takim zdarzeniu, zanim powyższe instytucje ujawnią okoliczności przestępstwa. (art. 229 § 6 kodeksu karnego). Przywilej nie podlegania karze, oznacza zaniechanie prowadzenia postępowania karnego przeciwko osobom, które z tego przywileju skorzystają.

Wszystkie osoby, które wręczały korzyść majątkową lub obiecały ją wręczyć proszone są o dobrowolne zgłaszanie się w celu złożenia zeznań do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, pokój 406, tel. (015) 851 34 32, lub do Prokuratury Okręgowej V Wydział Śledczy w Tarnobrzegu ul. Konstytucji 3 Maja 29, pokój 002, tel. ( 015) 822 81 24.

Została również uruchomiona infolinia pod numerem ( 015) 851 35 48), za pośrednictwem której można anonimowo przekazywać informacje dotyczące procederu korupcyjnego Wojewódzkim w Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aron
11 lat temu

Ale jak się 'ten ktoś’ zgłosi, to traci prawko ?:D

siarkohoolik
11 lat temu

jak sie zglosi to jest zwyklym konfidentem 🙂

Marek
11 lat temu

Zbyt wiele osób straciło by prawko. Łapówki dla mnie są czymś obrzydliwym, czy to za prawo jazdy czy za życzliwość w szpitalu. Kogo znajomego bym nie zapytał czy dawał w szpitalu kopertę to prawie każdy mówi, że dał. CBA gdyby chciała wyłapać tych co biorą to bez problemu by to zrobiła. Może nie wszędzie jest łatwo ale podstawić kogoś na kurs prawa jazdy lub do szpitala to żaden problem. Lekarz w szpitalu średnio z dyżurami ma 15tys na łapę i mało…

Gość
11 lat temu

W POlsce to tylko ryba nie bierze. Szukacie frajerów? Zróbcie normalne panstwo to nie będzie łapówek. Pitera to chciała zrobic i co? i Nic. łaówkarstwo jak było tak jest i dalej będzie bo Polska to jedna wielka szulernia.

Viking
11 lat temu

i co?
zgłosił się ktoś?

pablo
10 lat temu

PAŃSTWO POLSKIE-gdzie jest to państwo które ściąga z nas podatki,dlaczego nie broni KOWALSKIEGO przed takimi specjalistami jak WORD TARNOBRZEG.Zdawalność jest kiepska bo w ten sposób wymuszają haracze w postaci łapówek.Kiedy wreszcie ktoś zrobi z tym porządek?Ale gdzie tam jak taka sytuacja każdemu pasuje-miastu bo większe wpływy,egzaminatorom bo kaska płynie szerokim strumieniem.KOWALSKI? kogo obchodzi kowalski-ma płacić.Właśnie zdawałem C+E i co?porażka o jakiś szczegół(245 zeta w plecy,albo dam łapówkę albo stres ,kilka niezdanych egzaminów a kasę i tak zostawię dla WORD-u.Więc jaki morał? WORD i egzaminatorzy to spóła,fifti fifti.przestępczość zorganizowana,białe kołnierzyki.WŁADZO… ZRÓBCIE COŚ DLA KOWALSKIEGO,nim wyjedzie z tego kraju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content