Na ryby do Machowa od 2 maja

Od 2 maja do 30 listopada 2013r będzie można wędkować na Jeziorze Tarnobrzeskim. Umowę pomiędzy miastem a tarnobrzeskim oddziałem Polskiego Związku Wędkarskiego podpisano w poniedziałek.

Wędkować będzie można od strony południowej akwenu, na długości linii brzegowej około 3 km. Do dyspozycji wędkarzy będzie także pas gruntu w tym miejscu przylegający do wody o szerokości 30 m. Miejsce wyznaczone dla wędkarzy oznaczone będzie tablicami informacyjnymi. Wędkować będzie można od 2 maja do 30 listopada 2013 roku, z wyjątkiem pory nocnej – godzinę po zachodzie Słońca i do godziny przed wschodem Słońca.

Uprawnionymi do wędkowania są osoby posiadające Kartę Wędkarską, wydane przez Okręg PZW zezwolenie na amatorski połów ryb, Rejestr połowów ryb oraz wniesioną składkę członkowską, składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód
oraz składkę na zagospodarowanie wód „Jeziora Tarnobrzeskiego”.

Osoby niezrzeszone w PZW muszą posiadać kartę wędkarską i wówczas wnoszą składkę członkowską na zagospodarowanie wód „Jeziora Tarnobrzeskiego” i otrzymują wówczas: zezwolenie na amatorski połów ryb wraz z rejestrem połowu.

Tarnobrzeski Okręg Polskiego Związku Wędkarzy będzie odpowiedzialny m. in. za pobieranie składek na ochronę i zagospodarowanie akwenu, które są jedynymi środkami przeznaczanymi na utrzymanie łowiska, a także prowadzenia bieżących kontroli mających na celu sprawdzenie, czy osoby wędkujące stosują się do zasad zawartych w regulaminie akwenu oraz czy posiadają uprawnienia do korzystania z Akwenu. PZW będzie także zajmować się prowadzeniem prawidłowej gospodarki rybacko-wędkarskiej, w tym do zarybiania zbiornika wodnego oraz utrzymywania czystości na łowisku.

Wysokość składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód „Jeziora Tarnobrzeskiego obowiązująca w sezonie wędkarskim 2013 roku:

Rodzaj składki

Dla członków PZW Okręgu Tarnobrzeg

Dla członków PZW

z innych Okręgów

Dla niezrzeszonych w PZW

1 – dniowa

10,00 zł

20,00 zł

40,00 zł

tygodniowa

50,00 zł

100,00 zł

200,00 zł

30 dniowa

100,00 zł

150,00 zł

x

 

Wyjaśnienia do tabeli:

– tygodniowa, tzn. na kolejne dni licząc od poniedziałku do niedzieli włącznie
– 30 – dniowa – tzn. trzydzieści kolejno następujących po sobie dni

Szczegółowy regulamin dotyczący wędkowania znajdziesz tutaj

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content