W Nowej Dębie rusza remont odremontowanego domu kultury

Rozpoczął się remont tarasu w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Budynek po niemal półtorarocznym remoncie, oficjalne został oddany do użytku w grudniu 2011r. Jego przebudowała kosztowała 6,5 miliona złotych.

Z tarasu ośrodka odpadają płytki, jak wyjaśnia Waldemar Mysiak prezes zarządu głównego wykonawcy, winą tego stanu rzeczy jest zły materiał, z którego wykonano fugi. – Zła fuga spowodowała, że pod płytki zaczęła przesączać się woda, a mróz zrobił swoje i płytki miejscami zaczęły się odklejać. Jakaś partia towaru była zła i tam gdzie ona została zastosowana mamy klops. Pierwsze niepokojące objawy zauważyliśmy po pewnym czasie, po oddaniu obiektu, gdy na płytkach zaczęły pojawiać się zacieki z fugi – tłumaczy prezes. – Teraz skuwamy płytki tam gdzie klej nie trzyma, usuwamy na całości starą fugę, oczyszczamy podłoże, przyklejamy na nowo płytki i na nowo zafugujemy całość, tym razem specjalistyczną fugą na bazie żywicy epoksydowej. Mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko dobrze – dodaje.

Remont jest remontem gwarancyjnym tzn., że wszystkie koszty naprawy są po stronie głównego wykonawcy i gmina nie ponosi żadnych kosztów.

foto&info: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content