Wysoka przegrana OKS-u Mokrzyszów z Przełęczą Dukla (fotoreportaż oraz video HD)

Czwartoligowcy z Mokrzyszowa doznali drugiej porażki z rzędu. Po inauguracyjnej rundę wiosenną przegranej z rezerwami Resovii 0:4, podopieczni Macieja Wojnara nie poradzili sobie na własnym boisku z Przełęczą Dukla, przegrywając 1:4.

Pierwszą bramkę Mokrzyszów stracił w 38 minucie meczu, po trafieniu Pawła Mielecha. Ten sam zawodnik, w 45 minucie zdobył drugiego gola dla Przełęczy, ustalając wynik do przerwy na 2:0 dla Dukli. Tuż po przerwie, w 47 minucie na listę strzelców wpisał się Igor Soliński. Ostatnią bramkę dla Dukli zdobył w 71 minucie Kamil Kowalski. Autorem honorowego gola dla Mokrzyszowa jest Marcin Paruch, który wykorzystał podyktowany w 86 minucie rzut karny.

Po 21 kolejkach OKS z dorobkiem 14 punktów zajmuje 13 miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie Pogoń Leżajsk (14 pkt.) i Żurawiankę Żurawica (10 pkt.) Kolejny mecz piłkarze z Mokrzyszowa rozegrają w Tuczempach, gdzie zmierzą się z trzecią drużyną IV ligi podkarpackiej, tamtejszym Piastem. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 27 kwietnia.

OKS Mokrzyszów – Przełęcz Dukla 1:4 (0:2)

OKS: Lasota – Guściora, Malicki (80′ Saja), Stępień (58′ J. Rzepiela), Łękawski – Prarat (80′ Szeląg), Lipiec, Haliniak (58′ Ł. Rzepiela), Uznański – Polit, Paruch

Przełęcz: Nowak (90′ Bazan) – Rędowicz, Śliwiński, Kmiecik (72. Zięba), Piertuszka (80′ Mikos) – Soliński, Koncewicz, Pernal, Mielech – Nikody, Walczak (65′ Kowalski).

Żółte kartki: Paruch, Stępień, Polit, Lipiec- Rędowicz, Mielech

źródło: Przełęcz Dukla 1947