Nowa Dęba: Magistrat podpisał umowę na rewitalizację terenów nad zalewem

Umowa na rewitalizację terenów nad zalewem w Nowej Dębie podpisana została z firmą Agro-Baza, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 1 miliona 843 tysięcy złotych. Projekt powstał w wyniku zdiagnozowania potrzeb w zakresie zagospodarowania terenu „Nad Zalewem”. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Planowana data zakończenia projektu to lipiec przyszłego roku.

Projekt szczegółowy wykonała w 2011roku krakowska firma LandLAB Architektura Krajobrazu, a zadanie zostało podzielone na dwa etapy realizowane w latach 2013 – 2014.
W pierwszym etapie zostaną wykonane wokół zalewu dwie równoległe ścieżki – rowerowa o nawierzchni asfaltowej oraz piesza o nawierzchni z kruszywa mineralnego typu „Plazadur”. Przy ścieżkach powstaną punkty widokowe oraz place do uprawiania ćwiczeń rekreacyjnych i joggingu. Ćwiczenia rekreacyjne będzie można również uprawiać na wydzielonym do tego terenie, który będzie wyposażony w odpowiednie urządzenia. Obok placu ćwiczeń rekreacyjnych powstanie boisko do siatkówki plażowej. Zalew zyska nowe molo, pomost do cumowania łódek oraz utwardzony zjazd do ich wodowania. Cały teren będzie wyposażony w ławki widokowe, palisady, tablice informacyjne w kształcie liścia dębu oraz kosze na śmieci. A wszystko to zostanie wzbogacone odpowiednią roślinnością.

Drugi etap natomiast obejmuje budowę trzech wiat wielofunkcyjnych, które powstaną w miejscu zdemontowanych domków rekreacyjnych. Ponadto zostaną wykonane ścieżki spacerowe z tematycznymi tablicami informacyjnymi, ławkami i koszami na śmiecie. Powstaną tu również 3 parkingi rowerowe. Najbardziej dominującym elementem architektonicznym będzie zadaszona wiata ogniskowo-grilowa ze stołami, ławami i drewutnią. Będzie ona doskonałym miejscem dla organizacji imprez integracyjnych, klasowych ognisk, czy spotkań pokoleniowych.

zdjęcia wizualizacji tutaj

foto&info: UMiG Nowa Dęba

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content