Już dziś koncert Jacka Wójcickiego w Tarnobrzegu

Koncert Jacka Wójcickiego odbędzie się w Zamku Dzikowskim w sobotę 11 maja. Artyście towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Koncert odbędzie się w ramach 52 edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Bilety w cenie 50 złoty do nabycia w Dziale Organizacji Imprez TDK.

Jacek Wójcicki – aktor i śpiewak o silnej tenorowej barwie głosu. Jeden z członków krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Na swoim koncie ma także rolę Pana Jacka w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

Urodził się 21 stycznia 1960 roku w Krakowie. Skończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Od 1982 roku, przez dziewięć lat występował na deskach krakowskiego Teatru Słowackiego. W między czasie – pojawiał się także w serialach, filmach oraz kabaretach. Jest członkiem nieformalnej grupy, zwanej Piwnicą pod Baranami. Nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1986) i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1987). W latach 1992 – 1997 można było oglądać go w nowej serii Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie grał rolę Pana Jacka. Śpiewał także piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W telewizji stworzył barwną postać Pana Tenorka w programie dla dzieci. Wykonuje także piosenki na potrzeby seriali oraz filmów, jak choćby – „Konie Apokalipsy”, „Szpital na perypetiach” czy „Ostatni dzwonek”.

video: tarmelear

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kirk
7 lat temu

rewelacja !!! tego mi było trzeba !!! liczę, że zaśpiewa Enter Sandman

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x