III edycja pikniku rodzinnego „Z nami bezpieczniej” (fotoreportaż)

Przejażdżka policyjnym motocyklem, pokaz ratownictwa drogowego, a także prezentacja sprzętu strażackiego – to część z atrakcji, czekających na dzieci, które w niedzielne południe przyszły na Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Już po raz trzeci magistrat wspólnie z różnego rodzaju służbami mundurowymi zorganizował rodzinny piknik „Z nami bezpieczniej”.

Podczas pikniku dzieci miały okazję nie tylko zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, ale także zaglądnąć w jego każdy zakamarek, włączyć strażacką syrenę czy spróbować trafić wodnym strumieniem z sikawki do celu. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się szef tarnobrzeskiej drogówki – Roman Szaro, który zapraszał dzieci na przejażdżkę policyjnym motorem. Za to rodzice, którzy posiadają prawo jazdy kat. B, mogli sprawdzić swoje umiejętności jako kierowcy w specjalnym konkursie o Puchar Dyrektora WORD.

Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przygotowali specjalny pokaz ratownictwa drogowego. W samochodzie, który uległ wypadkowi, zakleszczony został nieprzytomny kierowca. Strażacy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli teren i za pomocą specjalistycznego sprzętu rozcięli blachę i po wyjęciu drzwi, uwolnili kierowcę auta. Nieprzytomnym mężczyzną od razu zajęli się ratownicy medyczni. Dzięki szybkiej i sprawnej współpracy strażaków i ratowników, mężczyźnie nic się nie stało. – Na szczęście to tylko pozorowany wypadek, ale dzięki temu dzieci, jak i dorośli, mogą zobaczyć jak wygląda praca ratowników i strażaków – mówił Wojciech Zioło, Komendant Miejski OSP.

W trakcie imprezy na tych, którzy zgłodnieli czekały potrawy z grilla przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, a także słodkie wypieki przygotowane przez pracowników i podopiecznych tarnobrzeskiego domu dziecka.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content