Tarnobrzeg: Trwa zbiórka pieniędzy na miejski sztandar

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która tradycyjnie odbędzie się 28 maja, w rocznicę nadania praw miejskich Tarnobrzegowi, zostanie zaprezentowany miejski sztandar. Zakup sztandaru zostanie sfinansowany tylko z datków przekazanych przez współfinansujących. Jeśli ktoś chciałby zostać darczyńcą proszony jest o kontakt z p. Anną Kasperską z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Tarnobrzega, tel. 15 822 65 70 wew. 217. Zbiórka pieniędzy potrwa do poniedziałku 20 maja.

Wsparcie finansowe na zakup sztandaru zadeklarowali już niektórzy radni, urzędnicy, a także szefowie różnego rodzaju instytucji. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi możliwości dołożenia symbolicznej cegiełki, informujemy, że każdy z mieszkańców może przekazać dowolną kwotą na wykonanie sztandaru.
Każdy darczyńca otrzyma tzw. „imiennego gwoździa”, którego będzie mógł podczas uroczystej sesji Rady Miasta, wbić w pamiątkową tablicę.

W tym roku mija dokładnie 420 rocznica nadania Tarnobrzegowi praw miejskich. Z tej okazji Prezydent Tarnobrzega wspólnie z Radą Miasta zdecydowali o nadaniu nowego sztandaru. Wzór kilka tygodni temu zaakceptowała już Komisja Heraldyczna działająca przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji.

Sztandar Miasta Tarnobrzega składać się będzie z dwóch kwadratowych płatów tkaniny o boku długości 100 cm, obszytych złotymi frędzlami, z trzech stron – nie przylegających do drzewca. Jedna strona sztandaru ma barwę czerwoną. Widnieje na nim Godło Państwowe RP, w postaci orła białego z rozłożonymi skrzydłami, ze złotym dziobem oraz złotymi szponami, który na głowie ma złotą koronę. Wysokość godła wynosi 65 cm.

Druga strona sztandaru składa się z żółtego pasa dolnego, zajmującego 1/4 powierzchni i błękitnego pasa górnego zajmującego 3/4 powierzchni płata. Przyjęte na rewersie sztandaru proporcje barw żółtej i niebieskiej nawiązują do relacji tych kolorów przyjętych dla flagi miasta. Na pasie żółtym znajduje się czarny napis „MIASTO TARNOBRZEG”. W centralnej części górnej partii płata znajduje się herb Miasta Tarnobrzega – gwiazda i półksiężyc – w kolorze złotym oraz ułożony po łuku dolnej części herbu napis: „RES COMMUNIS”.

Sztandar przytwierdzony jest do drzewca. Korona (głowica) drzewca jest odlewem w brązie i przedstawia herb Miasta Tarnobrzega. Pod nią wiązane będą szarfy w barwach narodowych.

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dedra
10 lat temu

Chyba ktoś zmysły postradał nawet grosza nie dam na kawałek wymyślonego płótna-pytanie po co to!!!!!

ufoludek
10 lat temu

Prezydent finansuje i organizuje wiele imprez w mieście( o czym zawsze informują plakaty i organizatorzy) dlaczego więc nie sfinansuje kawałku płutna zwanego sztandarem?

Fix
10 lat temu
Reply to  ufoludek

To jest właśnie zajebiste, wszystko finansuje prezydent Mastalerz, o tym wszyscy przypominają tylko czyje on pieniądze wydaje? swoje? NIE k. nasze mieszkańców!!! To mieszkańcy wszystko finansują!!! Niech raz coś kupi dla miasta za swoje prywatne pieniądze.

figa
10 lat temu
Reply to  Fix

uważam, że wszędzie tam, gdzie wydatkowane są miejskie pieniądze, jako sponsor powinno widnieć MIASTO TARNOBRZEG

Aśka
10 lat temu

Ile trzeba uzbierac? Dlaczego UM nie podaje kosztów? Nie ma w mieście ważniejszych problemów?

WIKING
10 lat temu

chcesz wpłacasz , nie chcesz nie wpłacasz. takie to trudne. po co te obelgi. co by się nie zrobiło źle. świat ma rację , że my polacy tylko nażekamy.

cb
10 lat temu

Proponuję aby pomysłodawca p.Zych sfinansował sztandar. Wiem jest strasznie pazerny na szmal, więc nie da!

Jamajka
10 lat temu

z Tadziem bym nie zajarał

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content