Tarnobrzeg: Trwa zbiórka pieniędzy na miejski sztandar

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta, która tradycyjnie odbędzie się 28 maja, w rocznicę nadania praw miejskich Tarnobrzegowi, zostanie zaprezentowany miejski sztandar. Zakup sztandaru zostanie sfinansowany tylko z datków przekazanych przez współfinansujących. Jeśli ktoś chciałby zostać darczyńcą proszony jest o kontakt z p. Anną Kasperską z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Tarnobrzega, tel. 15 822 65 70 wew. 217. Zbiórka pieniędzy potrwa do poniedziałku 20 maja.

Wsparcie finansowe na zakup sztandaru zadeklarowali już niektórzy radni, urzędnicy, a także szefowie różnego rodzaju instytucji. W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi możliwości dołożenia symbolicznej cegiełki, informujemy, że każdy z mieszkańców może przekazać dowolną kwotą na wykonanie sztandaru.
Każdy darczyńca otrzyma tzw. „imiennego gwoździa”, którego będzie mógł podczas uroczystej sesji Rady Miasta, wbić w pamiątkową tablicę.

W tym roku mija dokładnie 420 rocznica nadania Tarnobrzegowi praw miejskich. Z tej okazji Prezydent Tarnobrzega wspólnie z Radą Miasta zdecydowali o nadaniu nowego sztandaru. Wzór kilka tygodni temu zaakceptowała już Komisja Heraldyczna działająca przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji.

Sztandar Miasta Tarnobrzega składać się będzie z dwóch kwadratowych płatów tkaniny o boku długości 100 cm, obszytych złotymi frędzlami, z trzech stron – nie przylegających do drzewca. Jedna strona sztandaru ma barwę czerwoną. Widnieje na nim Godło Państwowe RP, w postaci orła białego z rozłożonymi skrzydłami, ze złotym dziobem oraz złotymi szponami, który na głowie ma złotą koronę. Wysokość godła wynosi 65 cm.

Druga strona sztandaru składa się z żółtego pasa dolnego, zajmującego 1/4 powierzchni i błękitnego pasa górnego zajmującego 3/4 powierzchni płata. Przyjęte na rewersie sztandaru proporcje barw żółtej i niebieskiej nawiązują do relacji tych kolorów przyjętych dla flagi miasta. Na pasie żółtym znajduje się czarny napis „MIASTO TARNOBRZEG”. W centralnej części górnej partii płata znajduje się herb Miasta Tarnobrzega – gwiazda i półksiężyc – w kolorze złotym oraz ułożony po łuku dolnej części herbu napis: „RES COMMUNIS”.

Sztandar przytwierdzony jest do drzewca. Korona (głowica) drzewca jest odlewem w brązie i przedstawia herb Miasta Tarnobrzega. Pod nią wiązane będą szarfy w barwach narodowych.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dedra
7 lat temu

Chyba ktoś zmysły postradał nawet grosza nie dam na kawałek wymyślonego płótna-pytanie po co to!!!!!

ufoludek
7 lat temu

Prezydent finansuje i organizuje wiele imprez w mieście( o czym zawsze informują plakaty i organizatorzy) dlaczego więc nie sfinansuje kawałku płutna zwanego sztandarem?

Fix
7 lat temu
Reply to  ufoludek

To jest właśnie zajebiste, wszystko finansuje prezydent Mastalerz, o tym wszyscy przypominają tylko czyje on pieniądze wydaje? swoje? NIE k. nasze mieszkańców!!! To mieszkańcy wszystko finansują!!! Niech raz coś kupi dla miasta za swoje prywatne pieniądze.

figa
7 lat temu
Reply to  Fix

uważam, że wszędzie tam, gdzie wydatkowane są miejskie pieniądze, jako sponsor powinno widnieć MIASTO TARNOBRZEG

Aśka
7 lat temu

Ile trzeba uzbierac? Dlaczego UM nie podaje kosztów? Nie ma w mieście ważniejszych problemów?

WIKING
7 lat temu

chcesz wpłacasz , nie chcesz nie wpłacasz. takie to trudne. po co te obelgi. co by się nie zrobiło źle. świat ma rację , że my polacy tylko nażekamy.

cb
7 lat temu

Proponuję aby pomysłodawca p.Zych sfinansował sztandar. Wiem jest strasznie pazerny na szmal, więc nie da!

Jamajka
7 lat temu

z Tadziem bym nie zajarał

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content