Koncert ”Tanecznym krokiem do zakończenia stażu” w MGOK (fotoreportaż)

W miniony weekend w sali widowiskowej MGOK odbyły się koncerty pt. ”Tanecznym krokiem do zakończenia stażu”, będący zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy grup tanecznych z placówek kulturalnych na terenie gminy Baranów Sandomierski.W koncercie Wystąpiły grupy taneczne z Baranowa Sandomierskiego, Woli Baranowskiej, Durdów, Padwi oraz ich instruktorka, wspierani przez wokalistów z Padwi: Weronikę Barszcz i Alicję Hajduk.

Od połowy listopada 2012 roku stażystka Ewa Pluta rozpoczęła swoją działalność animatora kulturalnego proponując w szkołach zajęcia taneczne głównie z techniki hip-hop. I oto po tych zaledwie kilku miesiącach ciężkiej pracy w kilku placówkach postały grupy zarażone tańcem, grupy które dzięki Ewie odkryły, że dzisiaj nie tylko komputer czy telewizja sprawia radość.
Co się działo? Mnóstwo pomysłów na interpretację taneczną, obrazy choreograficzne, numery bardzo energetyczne w wykonaniu najmłodszych oraz już nastoletnich tancerzy. Dużo energii w dużych grupach, ale i wiele mocy w grupach mniejszych ilościowo i wiekowo.
– Okazało się, po raz kolejny, że nie jest ważny wzrost, kolor oczu czy włosów, oraz zgrabna sylwetka – tylko najważniejsza jest wspólna myśl, działanie i pasja. Strzał w dziesiątkę – bo koncert dokładnie nam to uświadomił.
To był niewątpliwie debiut większości występujących, co jest stresem nad stresami ale wspaniale im się udało opanować tremę, a wydobyć z siebie wielką radość tańca. Publiczność dostrzegła to i nagradzała każdy występ salwą gorących braw, braw zasłużonych, wyrażających podziw dla ich ciężkiej pracy. I brawa spotęgowały szczęście tancerzy co widać było na ich twarzach. Słowa podzięki nie wyrażą tego żadną miarą. A słowa te należą się wszystkim tańczącym, ich rodzicom, no i oczywiście samej Ewie Plucie inicjatorki tego przedsięwzięcia. Brawo, brawo, brawo … niech pasja trwa w Was jak najdłużej – komentują wydarzenie organizatorzy.

tekst:Katarzyna Gwoździowska
Foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content