Sukces na Słowacji – Złoty i brązowy medal w Slovakia Open 2013 zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg

W dniach 21-26 maja w Bratysławie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji – Slovakia Open 2013.
W Reprezentacji Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych wystąpiła trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka, Krzysztof Żyłka i Karolina Pęk. To już trzecie Międzynarodowe Mistrzostwa, z których reprezentanci IKS przywożą medale. Na Słowacji zdobyli złoty i brązowy medal.

Karolina Pęk wywalczyła w turnieju indywidualnym w klasie 9 medal złoty. Po wyjściu z grupy w półfinale pokonała zawodniczkę z Turcji Neslihan Kavas 3:0 (10,11,11) a w finale Rosjankę Olgę Gorshkalevą 3:0 (3,6,9).
Natomiast Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka na wózkach tworzący drużynę w klasie startowej 4, wywalczyli brązowy medal w turnieju drużynowym. Pokonali gospodarzy turnieju 3:1 drużynę Słowacji, przegrali z Koreańczykami 0:3, wygrali z drużyną Wenezueli 3:0 i ulegli Turcji 1:3.

W dniach 28 maja – 2 czerwca w Bayreuth w Niemczech odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec Bayreuth Open 2013, w których weźmie udział Karolina Pęk. Natomiast Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka będą się przygotowywali do III Międzynarodowego Drużynowego Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Polska Tarnobrzeg 2013.

W dniach 14-16 czerwca 2013 roku na Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu wystąpi 20 tenisistów stołowych na wózkach, zawodników z Reprezentacji Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski.

Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg w tym roku zdobyli w turniejach międzynarodowych dla Tarnobrzega i Polski już siedem medali (złoty, srebrny i 5 brązowych).

foto&info: Rajmund Zięba/prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content