W Baranowie Sandomierskiem oddano do użytku stadion lekkoatletyczny za 2 mln zł (fotoreportaż oraz video HD)

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny w Baranowie Sandomierskim – jedyny taki obiekt w powiecie, oddano do użytku w minioną sobotę. Uroczystość połączono z rozegraniem biegu w ramach akcji „Polska Biega”.

Budowa stadionu kosztowała 2 mln zł, z czego 1 mln 650 tys. zł gmina otrzymała ze środków unijnych. – Stadion jest jednym z elementów rewitalizacji Baranowa Sandomierskiego, która ma przygotować miasto do ruchu turystycznego – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 Jacek Hynowski, burmistrz miasta i gminy Baranów Sandomierski. – Pozostałe elementy wchodzące w skład projektu rewitalizacji to m.in. remonty budynku urzędu, kościoła, przychodni, przystanku autobusowego, rynku – dodaje.

W skład stadionu wchodzą: bieżnia ogólna cztero i sześcio torowa, boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę, skocznia w dal, skocznia wzwyż, rzutnie do rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Obiekt posiada zadaszoną trybunę na 1000 miejsc siedzących, jest ogrodzony i oświetlony. Na terenie stadionu znajduje się również budynek socjalny, z szatnią, o powierzchni 48 m2. Stadion posiada boisko do gry w piłkę nożną na którym, kiedy tylko murawa się zakorzeni, swoje mecze rozgrywać będzie drużyna Wisły Baranów Sandomierski.

Aby stadion „żył”, nie tylko przy okazji dużych imprez, gmina planuje otworzyć sekcję lekkoatletyczną na bazie gminnych szkół. – Stadion będzie stymulował młodzież do uprawiania sportu, bo z tym mamy problem – mówi NW24 Kazimierz Idzik, przewodniczący Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim – Mamy już przygotowany harmonogram budowania sekcji sportowych – dodaje. – Budowa stadionu to świetny pomysł – chwali inwestycję Marek Mrzygód, nauczyciel W-F w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Ślęzakach. – Myślę, że jest to potrzebne w okolicach naszej gminy. Należy zaszczepić w młodych ludziach chęć uprawiania lekkiej atletyki, dlatego we wszystkich szkołach, na lekcjach W-F wprowadzamy jej podstawy – dodaje.


BIEGALI WOKÓŁ ZAMKU

W sobotę rozegrano również bieg otwarty, w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. Ponad 70 zawodniczek i zawodników, głównie przedstawicieli gminnych szkół, zmierzyło się z trasą liczącą około 3 km, z metą na stadionie. Bezkonkurencyjny w biegu okazał się Arkadiusz Urbaniak, młody utalentowany biegacz, trenujący obecnie w klubie Stali Nowa Dęba.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

foto: Katarzyna Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x