Powiat tarnobrzeski ociepli trzy budynki

Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu przystąpiło do realizacji unijnego projektu którego celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej Powiatu Tarnobrzeskiego. Projekt w swym zakresie przewiduję termomodernizację budynków: szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu wraz ze zmianą źródła c.o. oraz Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie wraz z montażem instalacji solarnej.

Koszt całkowity realizacji projektu wynosi 2 523 976,10 zł, w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego – 1 744 791, 87 zł.

– Dzięki dofinansowaniu zadania współfinansowanego ze środków EFRR, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego możemy dokonać zmniejszenia zapotrzebowania na energie cieplną. Z projektu będą korzystać wszyscy użytkownicy budynków. Bez wątpienia poprawi się komfort użytkowania a także zmniejszą się koszty związane z ogrzewaniem oraz co najważniejsze graniczymy emisję szkodliwych substancji do atmosfery – podsumowuje Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

W ramach projektu po przeprowadzeniu procedury zamówień publicznych dotyczących wyłonienia wykonawców przystąpiono do realizacji I etapu projektu. Pierwszy etap projektu przewiduję realizację zadań:

– „Wykonanie instalacji solarnej wraz z wewnętrzną instalacją ciepłej wody w budynku Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie”,

– „Budowa kotłowni gazowej wraz z wewnętrzną instalacja gazową w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu” .

W budynku Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przewiduję się montaż instalacji solarnej w tym 20 sztuk kolektorów słonecznych oraz 5 sztuk zasobników 500l wraz z instalacją ciepłej wody użytkowej. Natomiast w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przewiduję się:
– budowę wewnętrznej kotłowni gazowej o mocy kotła kondensacyjnego 170 kW wraz z armaturą,
– prace instalacyjne polegające na wykonaniu zewnętrznego przyłącza gazowego i wewnętrznych instalacji: gazowej, elektrycznej i sanitarnej dla potrzeb uruchomienia samodzielnej kotłowni.

Wartość zadań objętych pierwszym etapem wynosi ok 310 tys. zł. Zakończenie prac I etapu przewidziane jest na miesiąc sierpień 2013r.

info: Starostwo Powiatowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x