Nowa Dęba: Spotkanie w sprawie odwołania burmistrza Ordona

„Nowa Dęba czy Stara Dęba” – pod takim hasłem odbędzie się w piątek 31 maja spotkanie, dotyczące referendum w kwestii m.in. odwołania burmistrza Nowej Dęby, Wiesława Ordona i rady miejskiej.

Od kilku dni grupa mieszkańców Nowej Dęby, której pełnomocnikiem jest miejscowy nauczyciel Janusz Piotr Markowicz, zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawach: odwołania burmistrza Wiesława Ordona i rady miejskiej, likwidacji straży miejskiej i obrania św. Rity na patronkę Nowej Dęby.

W uzasadnieniu referendum pełnomocnik grupy pisze:

-Władze Nowej Dęby od kilku już lat prowadzą niebezpieczną politykę zadłużania Miasta. Zadłużenie w tym roku ma przekroczyć 22 000 000 PLN co w obliczu nadchodzącego kryzysu demograficznego oraz związanego z nim kryzysu gospodarczego naszego miasta, kraju i całej Europy drastycznie może zagrażać realizacji podstawowych zadań samorządu, nie wspominając już o inwestycjach w rozwój miasta i gminy Nowa Dęba.

-Władze Nowej Dęby nagminnie ignorują opozycję oraz mieszkańców bagatelizując ich głos na sesjach Rady Miejskiej.

-Władze Nowej Dęby nie podejmują wysiłku myślenia o interesach rodzin z dziećmi, osób starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, samotnych.

– Władze miasta nie prowadzą realnej polityki planowania.

Aby referendum się odbyło, inicjatorzy muszą w ciągu 60 dni zdobyć podpisy około 1400 osób uprawnionych do głosowania pod każdym z trzech wniosków.

Jak podaje portal InfoNowaDeba.pl spotkania w sprawie referendum zaplanowane na piątek 31 maja odbędą się w hali sportowej przy liceum/gimnazjum.

O godz.16 odbędzie się spotkanie głównie dla osób starszych (emerytów obecnych i tych, którzy planują przejść na emeryturę w ciągu najbliższych dni), o 19 zaś, głównie z myślą o tych, dla których emerytura to dalsza perspektywa.

W trakcie spotkania będzie można wesprzeć inicjatywę referendalną i złożyć podpis na wniosku.

źródło: własne, InfoNowaDeba.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jamajka
7 lat temu

podobno mieszkańcy nie mogą wybaczyć swojemu Burmistrzowi, że zaprosił Czesłąwa na Militariadę.

live
7 lat temu

To samo trzeba zrobić w Tarnobrzegu.Mastalerz do odwolania.Referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content