Deklaracja i wspólne „TAK” dla ratowania kolei

W Mielcu odbyła się trzecia już konferencja dotycząca rewitalizacji odcinka Ocice-Mielec-Dębica linii kolejowej nr 25. Parlamentarzyści, samorządowcy przedstawiciele środowisk gospodarczych i społecznych podpisali się pod deklaracją działania na rzecz modernizacji tej linii.Spotkanie zorganizowali europoseł Tomasz Poręba i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Tematem konferencji była przyszłość i mechanizmy finansowania mieleckiej kolei, którą jeszcze niedawno planowano całkowicie zlikwidować. W Mielcu w konferencji zorganizowanej przez europosła Tomasza Porębę i Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla uczestniczyli parlamentarzyści oraz samorządowcy jak również władze PKP PLK. Przy „okrągłym stole” zasiedli także przedstawiciele regionalnych instytucji, środowisk gospodarczych i społecznych żywo zainteresowanych losem mieleckiej kolei.

Podczas spotkania przyjęto przez aklamację wspólne stanowisko wskazujące potencjalne źródła finansowania modernizacji mieleckiej kolei. Pieniądze na rewitalizację odcinka Dębica-Mielec-Ocice mogłyby pochodzić ze środków budżetu państwa, przyszłego Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwój Polski Wschodniej, planowanego przez rząd programu „Inwestycje Polskie” oraz budżetu samorządów. Deklarację w imieniu uczestników podpisał europoseł Tomasz Poręba.

– To była bardzo dobra i konieczna konferencja – kolejna zorganizowana w Mielcu na rzecz ratowania mieleckiej linii kolejowej. Tylko wspólne, ponad polityczne działanie może doprowadzić do remontu tej linii. Jej znaczenie dla północnej części województwa i takich miast jak Mielec, Dębica, Tarnobrzeg jest kluczowe – przekonywał europoseł PiS. – Po dzisiejszej konferencji jestem większym optymistą, że uda się znaleźć środki na ten cel, zwłaszcza, że nowy zarząd województwa chce aktywnie włączyć się we wszelkie działania służące rozwojowi kolei na Podkarpaciu – dodał Tomasz Poręba.

foto&info: Biuro Prasowe europosła Tomasza Poręby

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content