Tarnobrzeg: Poszukiwani trenerzy – wolonariusze do prowadzenia warsztatów dla dzieci i młodzieży

Tarnobrzeska Biblioteka Umiejętności to projekt organizowany przez Młodzieżową Grupę Działania przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Inter-Akcja”, który ma na celu stworzenie w Tarnobrzegu społeczności trenerów-wolontariuszy, którzy w okresie letnim 2013 (od czerwca do września) przeprowadzą liczne, bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Projekt dofinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Akcji 1.2. Programu Młodzież w Działaniu. Zajęcia przeprowadzane przez wolontariuszy w Tarnobrzegu będą podzielona na 3 główne obszary tematyczne:

– Bezpłatne konwersacje języków obcych – zajęcia o luźnej formie, nakierowane na edukację pozaformalną z zakresu różnych, nie tylko popularnych języków obcych.

– Bezpłatne warsztaty hobbystyczne dla dzieci i młodzieży – Warsztaty mają za zadanie zaprezentowanie mnogość opcji na spędzanie wolnego czasu. Osoby, które nie są jeszcze pewne w jakim kierunku rozwijać swoje zainteresowania, mogą sprawdzić, czy dana forma spędzania czasu im odpowiada. Warsztaty w założeniu mają odbywać się jednorazowo w zakresie jednego tematu/hobby, część z nich najprawdopodobniej przyjmie postać zajęć cyklicznych.

– Bezpłatne szkolenia z umiejętności miękkich dla studentów i młodzieży licealnej

Projekt odpowiada przede wszystkim na potrzeby dzieci i młodzieży z uboższych rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w płatnych zajęciach tego typu. Wolontariuszem-trenerem TBU może zostać każdy, kto po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie projektu przejdzie weryfikację organizatora projektu, nie przewidziano limitu wieku dla wolontariuszy.

Szczegóły dotyczące projektu, procedura aplikacji na warsztaty (zarówno jako trener jak i uczestnik) oraz wszelkie dodatkowe informacje zostały umieszczone na stronie www.bibliotekaumiejetnosci.pl. Znajdzie się tam również stale aktualizowany harmonogram najbliższych szkoleń.

Wszelkich pytania związane z Tarnobrzeską Biblioteką Umiejętności prosimy kierować do Koordynatora Projektu Jakuba Jugo, pod adresem e-mail: biuro@bibliotekaumiejetnosci.pl lub telefonicznie: 782 782 398 (w dniu 11.06.2013 numer będzie niedostępny).

info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content