Z ponad 2,5 promilami we krwi opiekowała się 16-miesięczną córką, w dodatku była w 7 miesiącu ciąży

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski, która opiekowała się swoją szesnastomiesięczną córką. Młoda kobieta spożywała alkohol ze swoją matką i znajomym będąc w siódmym miesiącu ciąży.

Wczoraj po godz. 15, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski nietrzeźwa kobieta opiekuje się szesnastomiesięczną córką. Na miejsce udał się patrol Policji. Po wejściu do domu funkcjonariusze zastali siedzącą na łóżku kobietę, która na rękach trzymała swoje dziecko. W mieszkaniu panował ogólny nieporządek, wewnątrz pomieszczenia wyczuwalna była woń alkoholu. Kobieta opiekująca się dzieckiem była w widocznej ciąży, oświadczyła funkcjonariuszom, że piła piwo.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 29-latki. Alkomat wykazał u niej 2, 58 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, pijana matka i jej dziecko trafiły do szpitala.

Materiały w tej sprawie zostaną skierowane do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnej matki.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content