Policja szukała mężczyzny który zagubił się w lesie

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77-letniego mieszkańca Cygan pod Tarnobrzegiem. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

Wczoraj o godzinie 20.30, dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o zaginięciu 77-letniego mieszkańca Cygan w gminie Nowa Dęba. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna, cierpi na zaniki pamięci. Mężczyzna o godzinie 8.30, oznajmił żonie, że wybiera się do pobliskiego lasu na grzyby i jagody. W tym celu zabrał słoik i reklamówkę. Mijały godziny, mężczyzna jednak nie pojawił się w domu. Opiekunowie najpierw sami sprawdzali teren wioski lecz nie znaleźli mężczyzny.

Wieczorem o zaginięciu zaalarmowali policjantów, prosząc o pomoc. Poszukiwania rozpoczęto błyskawicznie. Policjanci z Tarnobrzega i Nowej Dęby przy użyciu psa służbowego rozpoczęli przeszukania terenu. Do akcji włączyli się okoliczni mieszkańcy, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej, strażnik miejski i funkcjonariusze Żandarmerii Woskowej.

Przed godziną 23, mieszkanka Cygan, uczestnicząca w poszukiwaniach, która wspólnie z policjantami sprawdzała w lesie miejsca gdzie mieszkańcy zbierają jagody, usłyszała jakieś odgłosy. Jeden z policjantów poszedł w tym kierunku. Przy jednym z drzew zauważył siedzącego mężczyznę. Był on zmęczony i dość wychłodzony. Okazał się nim zaginiony 77 – latek. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia. Po udzielonej pomocy mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content