W Jadachach piknikowali pod hasłem „Zmieńmy świat na lepsze”

„Zmieńmy świat na lepsze” – pod takim hasłem odbył się w miniony piątek Piknik Rodzinny, zorganizowany przez nauczycieli i rodziców Zespołu Szkół w Jadachach. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Osi 4 Leader 431 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 debatą pt. „Wzrastajmy w przyjaznej atmosferze”, dotyczącą przeciwdziałania agresji w szkole. Kolejnym punktem była prelekcja pracowników Straży Miejskiej na temat bezpiecznych wakacji. Następnie strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowej Dębie zaprezentowali spektakularny pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego i ratownictwa medycznego.

Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich uczestników gry i zabawy, połączone z konkursami sprawnościowymi. Natomiast ci wszyscy, których fascynowała piłka nożna lub siatkówka plażowa mogli uczestniczyć w mini turniejach, organizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego i prezesa LZS Jadachy.

Rodzinna atmosfera pikniku została zakończona wspólnym posiłkiem, który przygotowali rodzice. Frekwencja i zaangażowanie uczestników pikniku pokazały, że tego typu inicjatywy są potrzebne, a wspólna zabawa jest doskonałym sposobem na integrację oraz budowanie pozytywnych relacji w szkole.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację i wsparcie przedsięwzięcia.

tekst&foto: Barbara Wdowiak

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content