29.06 (sobota) Koncert bluesowy w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta w Sandomierzu zapraszają bluesowy koncert „Projekt GRUFF: Przytuła & Kruk vs. Maciej Kudła”, który odbędzie się w ramach wydarzeniu „Muzyki na Starówce”. Koncert odbędzie się na scenie przy Ratuszu w sobotę 29 czerwca br., o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Przytuła & Kruk to dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością. W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzieńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość. W ich repertuarze standardy przeplatają się z utworami autorskimi, które często nawiązują do bluesowych korzeni.

Głos i harmonijka Bartka Przytuła przenosi słuchacza prosto do Delty Missisipi, przywodząc na myśl głosy mistrzów czarnego bluesa. Oryginalny zaś akompaniament gitary Dobro Tomka Kruka, na zmianę z gitarą akustyczną i banjo dopełnia obrazu, który jest godną kontynuacją bluesowej tradycji takich muzyków jak Sonny Terry & Brownie Mcghee, Robert Johnson, Big Bill Broonzy czy Sonny Boy Williamson II. Do muzyków dołączy perkusista Maciej Kudła.

Skład:
Bartek Przytuła – wokal, farminijka
Tomek Kruk – dobro guitar, wokal
Maciek Kudła – perkusja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jamajka
7 lat temu

Ja się wybieram. Są chętni?

:)
7 lat temu

W Sandomierzu na imprezy zaprasza „Urząd Miasta” a w Tarnobrzegu zawsze wymieniany jest „Prezydent Miasta” a nie urząd, ktoś wie dlaczego?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x