04.07 (czwartek) Wernisaż wystawy „Symbole i natura” i promocja książki „Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu. Dzieje i konserwacja”

Promocja najnowszej książki Adama Wójcika – Łużyckiego „Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu. Dzieje i konserwacja” odbędzie się w czwartek 4 lipca, na Zamku Dzikowskim. Wydawcą książki jest Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega, zaś mecenasem Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Promocja publikacji odbędzie się bezpośrednio po wernisażu wystawy malarstwa Teresy Gibczyńskiej „Symbole i natura”. Początek wernisażu zaplanowano na godz.17.30.

Teresa Gibczyńska, rodowita Tarnobrzeżanka, absolwentka tarnobrzeskiego Liceum, studiowała w Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechnice Krakowskiej. Na tej ostatniej uczelni uzyskała doktorat, potem habilitację, od 1986 roku, jako pracownik Politechniki Rzeszowskiej – profesurę. Posiada znaczący dorobek naukowy w zakresie optymalizacji konstrukcji cienkościennych i metod obliczania zespołów maszynowych (dwie monografie, książka oraz 95 publikacji naukowych zamieszczonych w wydawnictwach polskich i zagranicznych. Rysunkiem i malarstwem prof.T.Gibczyńska zajmuje się od wczesnej młodości. Maluje pastelami, akwarelami i akrylem, tworzy również kolaże.
Wystawę malarstwa T.Gibczyńskiej przygotowała Aleksandra Janas.

foto&info: Muzeum Historyczne miasta Tarnobrzega

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content