Motoryzacyjne legendy PRL opanowały tarnobrzeski rynek (fotoreportaż oraz video HD)

Przed laty auta te królowały na naszych ulicach. Obecnie najczęściej kończą swój żywot na złomie, choć nie brakuje pasjonatów, którzy zapomnianym pojazdom przywracają dawny blask. I właśnie ci pasjonaci wzięli udział w niedzielę w Spotkaniu Pojazdów PRL-u na tarnobrzeskim rynku.

W trakcie spotkania można było podziwiać ponad 35 pojazdów z minionej epoki. Zlotowi przewodziły rzecz jasna pojazdy kojarzone z PRL-owskimi czasami, między innymi, fiaty 125p i 126p, syrenki, polonezy, ówczesne motory, choć zjechało też kilka „gablot z zachodu“.

– Mieszkam w Anglii i każdego weekendu mogę się wybrać na pięć imprez motoryzacyjnych, w Tarnobrzegu nie ma tego typu imprez stąd pomysł – mówi NW24 Jerzy Korczak, organizator imprezy. – Impreza świetna, nawet nie wiedziałem, że tyle osób w okolicy ma takie świetne auta – mówi NW24 Tomek, właściciel zabytkowego fiata 125p.

Spotkanie zakończyła parada pojazdów ulicami miasta.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orange maluch
7 lat temu

Świetne zdjątko nr 10, a nostalgia ostatnie….

Tbg
7 lat temu

Dobra inicjatywa. Jak widać wiele nie trzeba aby zainteresować mieszkańców, pokazać jakim sprzętem nie tak dawno się jeździło. Aż się łezka w oku kreci patrząc na ten jeden piękny licznik w Syrenie

iwatbg
7 lat temu

Świetny pomysł. Żałuję, że akurat w tym terminie byłam na urlopie. Jako dziecko PRL-u uwielbiam takie wspominki.
Mam nadzieję, że za rok impreza znów się odbędzie w pierwszej połowie lipca. Urlop sobie dostosuję. Normalnie łezka się w oku kręci 🙂 Jurek chapeau bas!!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content