Tarnobrzeg: TTBS buduje domki w Ocicach, po prawie 400 tys. zł każdy

Dziesięć domków jednorodzinnych jeszcze w tym roku powstanie w Ocicach w ramach inwestycji realizowanej przez Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Sześć domków wraz z działką kosztować będzie 395 tys. zł,pozostałe zaś – 385 tys. zł.

– Mamy nadzieję, że domy, które powstaną tu w Ocicach będą cieszyć się  równie dużym zainteresowaniem, jak te „W Margaretkach”. Łącznie powstanie dziesięć budynków. Każdy na osobnej blisko dziesięcioarowej działce. Chęć posiadania takiego osiedla wyraża już także Mokrzyszów – mówił dziś podczas uroczystego wbicia łopaty Norbert Mastalerz – Prezydent Tarnobrzega.

W ramach projektu architektonicznego zostanie wybudowanych:

6 domów jednorodzinnych (Dom w żurawinie 2) o powierzchni użytkowej 125,64 m2 + garaż o powierzchni 18,06 m2. Wolnostojący dom jednorodzinny, parterowy z użytkowym poddaszem powstanie na działce o powierzchni ponad 9,5 ara. Na parterze domu otwarta część dzienna, którą tworzą: pokój dzienny z kominkiem i wejściem na częściowo zadaszony taras, jadalnia z wykuszem, kuchnia, łazienka oraz kotłownia. Z wiatrołapu dostępny jest garaż jednostanowiskowy oraz pomieszczenie gospodarcze. Poddasze to cztery przestronne pokoje z balkonami oraz łazienką. Koszt zakupu włącznie z działką 395 tys. zł.

4 domy jednorodzinne (Dom w lantanach) o powierzchni użytkowej 112,09 m2 + garaż o powierzchni 19,43 m2. Wolnostojący dom jednorodzinny, parterowy z użytkowym poddaszem, wybudowany na działce o powierzchni powyżej 9,5 ara. Strefa dzienna parteru to przestronny, boczny salon z jadalnią i umiejscowionym z boku kominkiem. Połączony z otwartą kuchnią, która w łatwy sposób można zabudować tworzy miejsce zachęcające do rodzinnych spotkań. Z holu dostępna jest łazienka, kotłownia z przejściem do garażu i schody na poddasze. Na górze zaplanowano strefę prywatną domowników. Trzy przestronne pokoje, sypialnia rodziców z garderobą oraz ogólnodostępna łazienka z natryskiem i wanną służą wypoczynkowi. Jest to wygodny, ekonomiczny dom o funkcjonalnie rozwiązanej przestrzeni wewnętrznej. Koszt zakupu 385 tys. zł.

Domy zostaną wybudowane w technologii tradycyjnej, oddane w stanie deweloperskim pod klucz. Wyposażone zostaną we wszystkie instalacje wewnętrzne włącznie z kaloryferami oraz kotłem grzewczym z zasobnikiem – w kuchni i łazience ogrzewanie podłogowe. Brama garażowa sterowana pilotem, natomiast drzwi wejściowe w technologii antywłamaniowej. Na zewnątrz ściany zostaną docieplone 14 cm warstwą styropianu metodą lekką-mokrą warstwą tynku silikonowego. Balkony będą posiadać metalowe barierki. Dach zostanie pokryty blacho dachówką panelową o 50 letniej gwarancji. Wykonane zostaną podjazdy do garaży, chodnik do drzwi wejściowych, a także opaska wokół budynku z kostki cementowej. Do budynku zostaną doprowadzone wszystkie media.

Domki mają być gotowe do 15 grudnia 2013 r., jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjać realizacji inwestycji.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x