Studiuj iberystykę w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie!

Od nowego roku akademickiego 2013/2014 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera będzie można studiować również iberystykę. To stacjonarne studia pierwszego stopnia przygotowujące do profesjonalnego funkcjonowania w środowisku hiszpańskojęzycznym.

Hiszpański jest jednym z pięciu najpopularniejszych języków na świecie, jest oficjalnym językiem w UE i innych organizacjach międzynarodowych. To także drugi z najczęściej używanych i nauczanych języków w USA. Każdego roku przybywa także internautów, którzy używają języka hiszpańskiego w sieci. Jego znajomość ułatwia poznanie niemalże wszystkich kontynentów, a niejednokrotnie jest to warunek konieczny do podjęcia atrakcyjnej pracy.

– Iberystyka w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie to specjalność na kierunku Filologia angielska – lingwistyka stosowana, która kładzie duży nacisk na praktyczną naukę języka hiszpańskiego i angielskiego. Dodatkowo, dzięki możliwości studiowania na jednej z partnerskich uczelni w Hiszpanii, studenci mogą zdobywać konkretne kompetencje z zakresu komunikacji międzykulturowej – mówi Barbara Kos, opiekun specjalności.

Oprócz ponad 470 godzin nauki języka hiszpańskiego, w programie specjalności znajduje się ponad 700 godzin nauki języka angielskiego oraz 6 kursów specjalistycznych dających kompleksową wiedzę na temat bogatej historii i kultury, ale także kwestii politycznych i realiów życia na Półwyspie Iberyjskim. Dzięki studiom iberystycznym studenci zdobywają profesjonalną wiedzę o całym świecie hiszpańskojęzycznym.

Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do pracy w międzynarodowych firmach, instytucjach i organizacjach zajmujących się współpracą obejmującą Polskę i region Półwyspu Iberyjskiego, a także biurach tłumaczeń, biurach podróży, placówkach dyplomatycznych czy mediach.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne na stronie: www.wse.krakow.pl

artykuł promocyjny

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x