Tarnobrzeg: Dwaj młodzi ludzie pobili niepełnosprawnego mężczyznę

Policjanci z Tarnobrzega po krótkich poszukiwaniach i pościgu ujęli dwóch młodych ludzi, którzy dotkliwie pobili niepełnosprawnego mężczyznę. Młodszy z napastników dwa dni wcześniej włamał się do sklepu. Grożą im surowe kary.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 20 w rejonie stadionu piłkarskiego. Siedzącego na ławce 32-letniego tarnobrzeżanina zaczepił obcy mu mężczyzna. Zaproponował wspólne wypicie alkoholu. Nieznajomy komentował zakończony kilka minut wcześniej mecz drużyn piłkarskich. Tarnobrzeżanin przystał na tę propozycję. Obaj poszli w rejon letniego basenu, gdzie czekali znajomi mężczyzny. Gdy 32-latek zasiadł do biesiady, jeden z nieznajomych kopnął go w głowę tak dotkliwe, że zaatakowany przewrócił się na trawnik. Kolejne ciosy kompan kopiącego.

Zakrwawiony mężczyzna rzucił się do ucieczki. Gdy dobiegł do obiektu MOSiR, poprosił o pomoc pracującą tam kobietę, która natychmiast zadzwoniła do komendy. Na miejsce przyjechał patrol Policji. Funkcjonariusze zastali pobitego mężczyznę, który dość mocno krwawił. Policjanci udzielili mu pomocy, następnie wezwali pogotowie. W tym czasie dyżurny informację o pobiciu przekazał wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie miasta Tarnobrzega.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na jednej z ulic zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Młody człowiek, widząc policyjny radiowóz, rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po krótkiej chwili zatrzymali mężczyznę. Był agresywny, przyjął postawę do walki. Policjanci obezwładnili 18-letni mieszkańca Tarnobrzega. Miał 1,15 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali drugiego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Nieletni miał 1,26 promila alkoholu w organizmie. Dwa dni wcześniej nastolatek włamał się do sklepu spożywczego. Zaraz po zdarzeniu trafił w ręce policjantów.

Pokrzywdzony mężczyzna przebywa w tarnobrzeskim szpitalu. Jest osobą niepełnosprawną. Dwaj sprawcy usłyszą zarzuty pobicia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kopniak
7 lat temu

Jak zwykle buraki się nudzą

vertigo
7 lat temu

jest błąd w tytule 0 to były bydlaki a nie ludzie.

ADHD
7 lat temu

Taka młodzież może być z siebie dumna – dowalić niepełnosprawnemu. To był ich szczyt możliwości. Żenada.

świadek koronny86
6 lat temu

Chciałem ustalić pewne fakty, bo pozory troszkę mylą. Otóż ten człowiek, który został poszkodowany nie jest upośledzony umysłowo tak jak niektórym się wydaje. Jego niepełnosprawność umysłowa jest nikła, prawie niewidoczna. Ten niepełnosprawny człowiek niestety bywa prowokacyjny w stosunku do innych, czego dowód dał na meczu osiedlowego zespołu, gdy śpiewał obraźliwe piosenki na Siarkę i został przez jakiegoś młodszego człowieka napomniany. Po chwili rzucił się na niego z pięściami. Jak dla mnie widocznie musiał zasłużyć na to skoro w taki sposób go potraktowali.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x