Kamil Gurdak, zawodnik Stali Nowa Dęba wicemistrzem Polski!

Kamil Gurdak – zawodnik sekcji lekkiej atletyki Miejskiego Klubu Sportowego STAL Nowa Dęba został wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 800 metrów.

Podczas 89 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu, podopieczny trenera Juliana Zięby z czasem 1:50,06 wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Kamilowi do złota zabrakło zaledwie osiem setnych sekundy.

Pod nieobecność zmagającego się z niegroźnym urazem Adama Kszczota, piękną sportową walkę o medale w biegu na 800 metrów stoczyli na ostatniej prostej Artur Kuciapski, Kamil Gurdak i Sebastian Smoliński. Pierwszy linię mety przekroczył Artur Kuciapski z czasem 1:49.98, drugi był Kamil Gurdak (1:50.06), a trzeci – podobnie jak przed rokiem w Bielsku-Białej – Sebastian Smoliński (1:50.24). Prowadzący po pierwszym okrążeniu Arkadiusz Wiśniewski ostatecznie zajął siódmą lokatę.

foto&źródło: Stal Nowa Dęba