03.08 (sobota) Koncert z cyklu „Muzyka na Starówce”, w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka na Starówce”, w ramach którego wystąpi Zespół NOcny TRamwaj. Koncert odbędzie się na Małym Rynku Starego Miasta, w sobotę 3 sierpnia br., o godz. 20, wstęp wolny.

Dzwonek, zamknięcie drzwi. Tramwaj rusza. W nocną podróż zapraszają dwie motornicze – Beata Osytek i Agnieszka Szczepaniak. Szum szyn, trzask strun, zwrotnice klawiszy. Nocny Tramwaj to twór nietypowy. Zbudowany z czterech surowców – słowa, muzyki, obrazu i światła.

Słowa – sylaby zbierane podczas warszawskich eskapad po zmroku. Wydeptane kilometry głosek, definicji, znaczeń. Tropem zapomnianych trakcji.

Muzyka – obcasy palców o chodnik fortepianu, warkot elektrycznych gitar.

Obraz – zapis kamery podróżującej tramwajem z jednego brzegu na drugi, przez Wolę, Śródmieście, Pragę.

Światło – tańczący w promieniach kurz wzbity przez dźwięki.
A pasażerami jesteście Wy.

Beata Osytek – słowa, muzyka, vocal, gitara elektryczna

Agnieszka Szczepaniak- fortepian, aranżacje fortepianowe

Wizualizacje – Ewa Krasucka

Beata Osytek, dyplomowana wokalistka ( Szkoła wokalna im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie) wychowanka Grażyny Łobaszewskiej, kompozytorka, autorka tekstów, muzyk. Laureatka większości festiwali piosenki w Polsce. Ma na koncie autorską, debiutancką płytę płytę „Z ciszą”. Współpracowała z wieloma polskimi artystami, m. in. z Mariuszem Lubomskim-wynikiem czego jest album pt.: „Konieczność miłości” z piosenkami Zygmunta Koniecznego.

Agnieszka Szczepaniak, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie im. Fryderyka Chopina w klasie znakomitej pianistki- Elżbiety Tarnowskiej. Autorka projektu „Ale Szopka” z udziałem m. in.: Justyny Steczkowskiej i Urszuli Dudziak.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x