Walczyli o tytuł Mistrzów Tarnobrzega w siatkówce plażowej (fotoreportaż)

 I Otwarte Mistrzostwa Tarnobrzega w Siatkówce Plażowej odbyły się w minioną sobotę na dwóch boiskach. Do turnieju zgłosiło się 28 par, do rozgrywek zaś organizatorzy z powodów technicznych zakwalifikowali 16 par.

Pierwsza część turnieju to runda eliminacyjna (pucharowa) rozgrywana na dwóch boiskach w Ocicach i w ośrodku „KAMA”, po której do dalszej gry nad Jeziorem Tarnobrzeskim zakwalifikowało się 8 par. Drużyny dalszą część zawodów rozegrały w systemie Brazylijskim, podwójnych eliminacji. Zawody rozpoczęły się na nowo. System Brazylijski pozwalał na odniesienie jednej porażki, w pierwszej części rywalizacji, która nie powodowała konsekwencji w postaci odpadnięcia z turnieju.

W tej części turnieju rozegranych zostało 10 meczów, niektóre stały na bardzo wysokim poziomie, wszystkim zaś towarzyszyła spora dawka emocji. Te spotkania zdecydowały o układzie par półfinałowych.

W pierwszym półfinale spotkała się para żeńska Edyta Rzenno/Paulina Szczepanik. Mimo dobrej postawy dziewczyn w dotychczasowych meczach, nie dały one rady grającej bardziej siłowa siatkówkę parze męskiej i musiały pogodzić się z drugą porażka w tym turnieju i koniecznością gry tylko o III miejsce.

W drugiej parze półfinałowej spotkali się panowie Karol Szczepanik, Maciej Dzierwa/Wojciech Rusin, Paweł Rusin. Kibice okrzyknęli ten mecz jako przedwczesny finał i nie były to słowa na wyrost. Mecz był bardzo interesujący i obfitował w bardzo dobre akcje. Zawodnicy obu drużyn wykazały się bardzo dobra gra na siatce (atak, blok) oraz w grze obronnej. Kibice mogli podziwiać mocne i skuteczne ataki oraz delikatne (techniczne) ataki w puste pola. Wielokrotnie drużyny podbijały w obronie piłki, które wydawały się niemożliwe do obrony aby następnie wyprowadzić punktowy silny atak. W decydującym secie od stanu 17:17 obie drużyny wykorzystywały swoje piłki po przyjęciu zagrywki i emocjonująca walka toczyła się do stanu 23:22 dla pary Szczepanik/Dzierwa, wtedy to drobny błąd popełniła para Rusin, Rusin nie wykorzystując piłki w ataku a to wystarczyło przeciwnikom do wykorzystania 4 piłki meczowej.

W meczach o miejsca, nie było już tylu emocji i obydwie partie wygrały drużyny uznawane za faworytów. III miejsce zdobyła para Rusin, Rusin (Bratkowice) pokonując w meczu „gry technicznej” żeńską parę Rzenno, Szczepanik (Kraków). W meczu finałowym para Szczepanik, Dzierwa (Kraków) łatwo pokonała parę Michoń Groblicki (Mielec).

Wkrótce materiał video z imprezy. Zapraszamy

info: Robert Chmiel/ TSSPS Tarnobrzeg
foto: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Chmiel

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x