Tarnobrzeg: Altana widokowa powstaje na Przywiślu

Trwa budowa altany widokowej na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. Altana wraz z lornetką będzie głównym punktem widokowym budowanym w ramach realizowanego przez miasto projektu „Utworzenie Regionalnego Centrum Promocji obszaru Natura 2000-Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu”.

Drewniana altana usytuowana jest na skarpie, tuż przy schodach przy Fregacie. Budowla będzie spełniała funkcję punktu promocyjno – informacyjnego programu Natura 2000, dwa pozostałe w formie tablic umieszczone zostaną wzdłuż wału wiślanego. Renowacji zaś doczekały się schody oraz część chodnika. Niestety drugie schody i zapuszczone alejki pomiędzy nimi nie będą już remontowane. Główna część projektu realizowana jest w Zamku Dzikowskim.

Do końca września br. planowane jest zakończenie realizacji projektu „Utworzenie Regionalnego Centrum Promocji obszaru Natura 2000-Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu”.
Całkowita wartość projektu wynosi 987,7 tys. zł – z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
7 lat temu

z tej altany bedzie mozna podziwiać dach fregaty, gratuluje swietnego pomyslu

adamkolo
7 lat temu

Świetnie bedziemy oglądać nurt rzeki albo chaszcze po drugiej stronie ekstra pomysł ja bym przyznał nagrodę za dobrze wydane pieniądze!

bonieno
7 lat temu

Ale głupota co tu oglądać wisłę?-po co na to wydawać pieniądze,zrób pan prezydent chodniki za te pieniądze a nie lunety nad wisłą-będziemy oglądać jak prom śmiga z jednej na drugą stronę no fakt dla niego to atrakcja jak za dzieciństwa!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content