Sandomierz: Obchody Święta Wojska Polskiego

Sandomierskie obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, obchodzonej corocznie jako Święto Wojska Polskiego, odbyły się w miniony czwartek, przed pomnikiem 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów w wojskowej części Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu.

W dowód pamięci i ogromnego szacunku przybyłe delegacje oraz mieszkańcy miasta złożyli zasłużony hołd polskim żołnierzom, którzy poprzez heroiczną walkę w obronie polskiej ziemi stali się symbolami w dziejach naszego narodu.

Data 15 sierpnia 1920 roku jest jedną z najważniejszych w historii polskiego oręża. Mająca wówczas miejsce decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej, stoczona na przedpolach Warszawy i określana mianem „cudu nad Wisłą”, zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Na pamiątkę tych wydarzeń przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich oraz społecznych złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku poległych za Ojczyznę, na Cmentarzu Katedralnym.

foto&źródło:

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content