Sentymentalna podróż w przeszłość – nowy album fotograficzny „Sandomierz wtedy i teraz” już w sprzedaży

Album „Sandomierz wtedy i teraz” powstał by zainspirować do sentymentalnej podróży w przeszłość, która dzięki fotografii może choć na chwilę przeniknąć do czasu teraźniejszego. Kresem wyprawy jest współczesność, uwieczniona w formie najlepszych zdjęć, jakimi poszczycić się może urokliwy Sandomierz. Autorką zdjęć jest Ewa Sierokosz.

Miejsca uwiecznione na starych fotografiach (niektóre jeszcze z końca XIX w.), pochodzące ze zbiorów autorki, zostały porównane z ówczesnym ich wyglądem pokazując zmiany jakie zaszły na przestrzeni lat.

Autorka starała się aby współczesne fotografie były robione z tych samych miejsc, z których robione były ich stare odpowiedniki. Takie podejście do przedstawienia historii miasta pozwala na doskonałe zobrazowanie zmian jakie zaszły w krajobrazie Sandomierza w ciągu XX wieku.

Każdy z czytelników może na własne oczy zobaczyć zamiany jakie zaszły, gdyż dla każdej fotografii został wyznaczony punkt na mapie, a linki w książce (przedstawione jako kody QR) łatwo pokażą te miejsca na specjalnie przygotowanej mapie w Google Maps. (http://goo.gl/maps/Zz0aA). Dysponując smartfonem lub tabletem z dostępem do Internetu można łatwo znaleźć miejsca, z których zostały zrobione współczesne fotografie. Jest to unikalna prezentacja starych fotografii wykorzystująca najnowsze technologie i możliwości Internetu.

Album jest idealnym przewodnikiem pokazującym stary i nowy Sandomierz zarówno dla mieszkańców miasta jak i dla turystów, którzy są tutaj po raz pierwszy, pozwala jednym i drugim poczuć upływ czasu i jego wpływ na krajobraz miasta.

Ostatnia część albumu przedstawia zdjęcia żydowskiej części Sandomierza włączając w to zdjęcie przedstawiające wyprowadzenie Żydów z miasta w styczniu 1942 r.

Zdjęcia w albumie zostały opatrzone podpisami w 5 językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Dostępna jest także jego elektroniczna – interaktywna wersja na tablety iPad firmy Apple jako iBook.

Wydawcą albumu jest Wydawnictwo Stratus s.c.
Żeromskiego 4
27-600 Sandomierz
Tel. 15 833 30 41
e-mail: robertp@stratusbooks.com.pl
http://www.stratusbooks.com.pl

Album można kupić za pośrednictwem internetu: http://stratusbooks.com.pl/sklep/index.php?p143,sandomierz-wtedy-i-teraz
lub w sandomierskich księgarniach i galeriach.


KONKURS DLA INTERNAUTÓW

Dla naszych internautów mamy do rozdania jeden album. Wydawnictwo otrzyma osoba, która jako pierwsza na adres redakcji nadeśle prawidłową odpowiedź na pytanie: ” Kto był pierwszym władcą Sandomierza?” – do odpowiedzi należy dodać numer telefonu kontaktowego.

Zawartość książki przedstawiona w formie video:
video:MMPBOOKS

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content