Niespodzianki nie było. Lechia wygrywa z Siarką w Pucharze Polski (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół Siarki Tarnobrzeg przegrał 0:2 (0:0) z Lechią Gdańsk w meczu, którego stawką był awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Mimo widocznej przewagi przedstawiciela ekstraklasy, tarnobrzeski zespół walczył o korzystny wynik przy wtórze wspaniałego dopingu jaki przygotowali kibice. Niestety podyktowany rzut karny i czerwona kartka dla Bartłomieja Makowskiego w 60 minucie znacznie ułatwiły gdańszczanom zwycięstwo.

Siarka rozpoczęła spotkanie z animuszem, już w 7 minucie meczu, po rozegraniu rzutu rożnego obok słupka główkował Jarosław Piątkowski. Goście odpowiedzieli groźną kontrą po której piłka uderzona przez Piotra Grzelczaka minęła słupek bramki Siarki. Chwilę później ładnym strzałem popisał się Marcin Truszkowski, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki Lechii.

W 24 minucie bliski szczęścia był Tomasz Persona, piłka po wykonywanym rzucie rożnym trafiła w poprzeczkę, po czym z linii bramkowej wybił ją Wojciech Zyska. Trzy minuty później po cornerze wykonywanym przez Lechię zrobiło się groźnie pod bramką Siarki, na szczęście dla gospodarzy strzał Sebastiana Madery obronił Artur Melon. Jeszcze przed przerwą po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Personę, Robert Tunkiewicz zdecydował się na strzał głową, jednak gdańszczan od utraty bramki uratował dobrą interwencją Sebastian Małkowski.

Niestety druga połowa zdecydowanie należała już do gości, którzy w 49 minucie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę skierował Grzelak a piłkę głową do siatki skierował Jarosław Bieniuk. Okazja dla Siarki do wyrównania nadarzyła się już dwie minuty później, gości od straty bramki uratował jednak słupek, w który piłkę skierował Robert Tunkiewicz.

W 60 minucie meczu, po szybkiej kontrze Lechii, wychodzącego „sam na sam” z Arturem Melonem Patryka Tuszyńskiego w niedozwolony sposób zatrzymuje w polu karnym Bartłomiej Makowski. Za to zagranie arbiter główny dyktuje nie tylko rzut karny, wyrzuca również zawodnika Siarki z boiska. Podyktowaną „11” pewnie zamienia na bramkę Piotr Wiśniewski.

Jeszcze przed końcem meczu Lechia mogła podwyższyć prowadzenie, lecz dwukrotnie świetną interwencją popisał się Artur Melon.

W 1/8 finału Lechia zmierzy się z Wisłą Kraków, która rozgromiła Zagłębie Sosnowiec 4:0.

Siarka Tarnobrzeg – Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)

0:1 – Bieniuk 49′
0:2 – Wiśniewski 61′ (k)

Czerwona kartka: Makowski 61′

Siarka: Melon – Stępień (50 Sulkowski), Baran, Makowski , Persona – Chrabąszcz, Tunkiewicz, Piątkowski, Truszkowski (62′ Koczon), Kowalski – Wróbel (46′ Ciećko)
Lechia: Małkowski – Deleu, Bieniuk, Madera, Oualembo – Wiśniewski (82′ K. Bąk), Pietrowski (77′ Pazio), Zyska, Machaj (68′ Matsui), Grzelczak – Tuszyński

Wkrótce obszerny materiał foto oraz video z dopingu kibiców podczas meczu.