Tarnobrzeski PiS przygotował program wspierający rodziny wielodzietne

„Tarnobrzeg dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny” – to nazwa programu, przygotowanego przez tarnobrzeski oddział Prawa i Sprawiedliwości, z inicjatywny radnego Józefa Motyki, w swym założeniu mający wspierający rodziny wielodzietne. – To nie jest nasz autorski program, wzorowaliśmy się na rozwiązaniach już istniejących – wyjaśnia w rozmowie z NW24 radny Motyka. – W czerwcu br. byliśmy na kongresie PiS w Sosnowcu, tam inni samorządowcy potwierdzili, że taki system dobrze funkcjonuje – dodaje.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, rodzin zastępczych, w tym pełniących funkcję pogotowia rodzinnego oraz rodzinnych domów dziecka z terenu miasta Tarnobrzega.  Jego zadaniem jest zapewnienie konkretnych ulg rodzinom wielodzietnym, a tym samym zachęcenie ich do uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Proponowany system ulg na korzystanie z usług oferowanych przez miejskie jednostki organizacyjne, inne jednostki i podmioty działające na terenie miasta Tarnobrzega oraz firmy prywatne może ułatwić życie rodzinom, które do tej pory często, tylko ze względów finansowych, musiały ograniczać a często rezygnować z dóbr kultury, sportu i rekreacji.

Program jest skierowany do wszystkich rodzin wielodzietnych niezależnie od ich dochodu.

Jak wyjaśnia w rozmowie z NW24 radny Motyka, projekt uchwały złożony został w sierpniu br, i wszystko wskazuje na to, że na najbliższej, wrześniowej sesji trafi pod obrady. Radny Motyka ma również nadzieję, że większość Rady Miasta poprze projekt, który w obliczu dużych sum pieniędzy wydawanych na wszelkie formy promocji miasta, nie obciąży aż nadto budżetu Tarnobrzega.

– Uwzględniając znaczące miejsce i rolę jaką rodzina pełni w społeczeństwie, a także w odniesieniu do niepokojącego zjawiska jakim jest spadek liczby urodzeń, podejmowanie działań na rzecz rodzin wielodzietnych jest jak najbardziej uzasadnione. Obowiązkiem zatem wszelkich wspólnot, w tym także samorządu Miasta Tarnobrzega, jest tworzenie właściwego klimatu i przyjaznych warunków do tego by rodzice w sposób świadomy i odpowiedzialny, podejmowali dodatkowy trud wychowawczy – wyjaśniają autorzy projektu.

Więcej o programie oraz szczegółowy projekt uchwały można przeczytać tutaj

foto: Wzór Karty Dużej Rodziny

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
didi
7 lat temu

bardzo słusznie, dzieci nie wystarczy urodzić, takim rodzinom naprawdę jest ciężko a jeszcze jak z pracą marnie jak u nas to już zgroza

wikariusz
7 lat temu

na kilkunastu kopaczy jest,na kilku wrzucających pomarańcze do kosza jest,na festiwale i koncerciki za kilkaset tysięcy rocznie jest to i na mieszkańców niech się coś znajdzie.

mieszkanka
7 lat temu

Dlaczego to jeszcze nie działa? Nie stać nas?

rav
7 lat temu

Super pomysł. Powinno się wspierać rodziny wielodzietne.

mieszkaniec
7 lat temu

Dobry pomysł. Czy urzędujący odważą się go zignorować bo jest opozycji. Postępowanie radnych w tej ważnej dla rodzin wielodzietnych sprawie będzie ich wizytówką.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x