Szpital w Nowej Dębie obchodził 60-lecie

W miniony piątek Szpital Powiatowy w Nowej Dębie obchodził jubileusz 60 – lecia swego istnienia. Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Św. w kościele pw Krzyża Świętego w Nowej Dębie, następnie goście obchodów zostali w towarzystwie zespołu Mażoretek z Chmielowa zostali przeprowadzeni ulicami miasta do Samorządowego Ośrodka Kultury.

W swoim przemówieniu mgr Bogdan Tomczyk dyrektor szpitala powiedział m.in., że 60 letnią działalność Szpitala Powiatowego mierzy się liczbą leczonych pacjentów, udzielonych porad wykonywanych badań laboratoryjnych czy wykonanych zabiegów operacyjnych. Jednym bardzo ważnym priorytetem, którym Szpital kierował się podczas 60 letniej działalności było zapewnienie wysokiej jakości świadczeń medycznych i uzyskiwanie mienia najlepszej placówki w regionie Północnego Podkarpacia.

Podczas uroczystości dokonano uroczystego przekazania sztandaru Dyrektorowi Szpitala przez Starostę Tarnobrzeskiego, a następnie pracownikom szpitala. Z okazji jubileuszu został nakręcony film o tematyce Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, przedstawiający w skrócie rys historyczny oraz aktualną prezentację placówek szpitala.

Podczas uroczystości wręczono listy gratulacyjne dla pracowników odznaczonych medalami przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za wzorowe, wyjątkowe sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej jak również dyplomy uznania dla wyróżnionych pracowników oraz podziękowania dla osób, które od wielu lat wspierają działalność szpitala, pomagają i przyczyniają się do jego rozwoju.

Ogłoszono również wyniki konkursu jubileuszowego i wręczone zostały statuetki dla jego laureatów, tj. dla najsympatyczniejszego lekarza, którym została Beata Tebin-Tomczyk , najsympatyczniejszej pielęgniarki Jadwigi Kwiecińskiej oraz najsympatyczniejszego pracownika niemedycznego, którym została Wioletta Safin.

Na zakończenie przygotowano część artystyczną złożoną z występów wokalistek Pauliny Kodyry i Katarzyny Kotwicy oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Dębianie” i Teatru Ognia „Turkus”.

foto&info: Szpital w Nowej Dębie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x