Tarnobrzeg: Przykuli się łańcuchami na znak protestu przeciw złemu traktowaniu psów (fotoreportaż oraz video HD)

Tysiące psów w Polsce spędza całe życie na krótkich łańcuchach, co jest niezgodne z prawem. Pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy podkreślają miłośnicy zwierząt i aby zwrócić uwagę na ten problem sami przykuli się do budy ustawionej na tarnobrzeskim rynku.

Wolontariusze chcieli poczuć ciężar łańcucha na własnej szyi i spojrzeć na świat z perspektywy zwierzęcia trzymanego na uwięzi.
Zgodnie z art.9 ust.2 Ustawy o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry.
Organizatorem happeningu „Zerwijmy łańcuchy” organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji, było Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Ogród świętego Franciszka” oraz Fundacja ratowania bezdomnych zwierząt „Happy Garden”.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czika
7 lat temu

PIES to nie CZŁOWIEK- nie zapominajcie o tym ;/ …. co do trzymania psa na uwiezi… chcecie cos zmienic to jedzcie na pobliska wioche i strajkujcie pod ich domami – czyli tam gdzie tego typu problem sie znajduje- a nie w centrum blokowiska ;/ ……….. dla mnie osobiscie tego typu akcja jest bezsensowna i bezuzyteczna…. dziekuje za uwage 🙂

ksS
7 lat temu

Na rynku w Tarnobrzegu/każdym innym mieście jest na pewno bezpieczniej i mniej komicznie taką akcję przeprowadzić, jakkolwiek popieram to odsyłam na wiejskie place gdzie problem tak na prawdę dotyczy bo w mieście to można co najwyżej spotkać czworonogi z nadmiarem swobody, które nawet nie marzyły o budzie -z nawet przykrótkim łańcuchem.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x